منیر قیدی نامزد بهترین فیلمنامه برای فیلم «ویلایی‌ها» هم از داوری شدن در جشنواره انصراف داد

خداوند عزت دهد!

خداوند عزت دهد!
منیر قیدی فیلمنامه‌نویس و کارگردان فیلم «ویلایی‌ها» با انتشار یادداشتی از داوری شدن میان نامزدهای بهترین فیلمنامه‌ی بخش سودای سیمرغ انصراف داد. فیلم «ویلایی‌ها» در پنج رشته‌ی دیگر جلوه‌های ویژه‌ی بصری، جلوه‌های ویژه‌ی میدانی،طراحی لباس، موسیقی و بهترین بازیگر مکمل زن هم نامزد دریافت جایزه شده است.

به گزارش فیلم‌نت نیوز؛ منیر قیدی با انتشار متن کوتاهی از داوری شدن فیلمنامه‌ی این فیلم در جشنواره‌ی سی‌و‌پنجم فیلم فجر انصراف داد.

او در این یادداشت، نوشت: « حضور در هر رقابتى و تن دادن به قواعد  داورى بخشى مهم از روحیه کمال طلبى و حتى جاه طلبى هر هنرمندى است. اما این حضور هنگامى ارزش دارد که در مواجهه  با حسادت و جهالت و بلاهت  و حذف، قربانى نشود .فیلمنامه‌‌ی ویلایی‌ها روایتی است که به قدر بضاعت خود و به گواه آراء و نظرها و بازخوردهای متنوع، فروتنانه و بی‌ادعا بر دل مخاطبان اصلی ان نشسته است و سهم هنرمندان این فیلم را در ادا‌ی دین به مقطع مهمی از تاریخ این سرزمین و به دست آوردن دل خانواده های شهدا و جانبازان دریا‌دل برآورد کرده است.  من این دستاورد آسمانی را با جدال‌های حقیرانه و کوربینانه‌ی رقابت‌های زمینیان در گِل مانده،  تاخت نمی‌زنم و به یاد و خاطره‌ی  همان «یارانی که غریبانه رفتند از این خانه»  ارزش و حرمت غریبانگی هایی از این دست را در تنهایی خود با زیبایی بیشتری احساس می کنم و این حال را به نامزدی‌ها و مرتبه های دیگری که در دست ادمیان ریاکار، حقیر شده است نمی دهم؛ و از سعید ملکان عزیز تمنا و استدعا دارم با همان نگاهِ مؤلفانه و حسن نیتی که به سینمای ایران دارد ، همچنان به خطر کردن درآزمودن عرصه ها و استعدادهای جدید بپردازد و دل قوی داشته و راهش را ادامه دهد که  «خداوند عزت دهد» / ارادتمند منیر قیدی. »

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *