در حاشیه نشست خبری معرفی فیلم‌های بخش سودای سیمرغ سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر

اعتراض محسن امیریوسفی و توضیحات دبیر جشنواره درباره «آشغال‌های دوست‌داشتنی»

اعتراض محسن امیریوسفی و توضیحات دبیر جشنواره درباره «آشغال‌های دوست‌داشتنی»
محسن امیریوسفی که چند سال است تلاش می‌کند فیلم «آشغال‌های دوست‌داشتنی» توسط هیات انتخاب جشنواره فیلم فجر دیده شود، طبق وعده‌ای که داده بود به نشست خبری معرفی فیلم‌های بخش سودای سیمرغ رفت و از ابراهیم داروغه‌زاده و هیات انتخاب توضیح خواست.

به گزارش خبرنگار فیلم‌نت نیوز، در ادامه نشست خبری معرفی فیلم‌های بخش سودای سیمرغ سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر ابراهیم داروغه‌زاده درباره فیلم «آشغال‌های دوست‌داشتنی» ساخته محسن امیریوسفی گفت: «آشغال‌های دوست‌داشتنی» سال ۹۱ تولید شد و تا ۹۶ پروانه نمایش نداشت. این فیلم به دلیل اینکه موضوعش درباره حوادث ۸۸ بود و سوتفاهم ایجاد کرده بود نتوانست تا سال ۹۶ پروانه نمایش بگیرد.»

او ادامه داد: «نظر شخصی من در شورا این بود که فیلم‌ خوبی است. با موضوع گفت‌وگو و وحدت در ایران، امیدوارم سوتفاهم‌ها برطرف شود و این فیلم هم مثل بقیه فیلم‌های مسئله‌دار که مسئله‌شان حل شد، اکران شود. به اعتقاد من هیچ فیلمی نمی‌تواند با اکرانش مشکلی برای کشور ایجاد کند. امیدوارم سینما بتواند محلی برای مناظره و گفت‌وگو باشد و بتوانیم از فضای سینما برای نزدیکتر شدن اندیشه‌ها استفاده کنیم.»

محسن امیریوسفی که شب گذشته اعلام کرده بود اگر فیلمش را به هیات انتخاب نشان ندهند به این نشست خبری خواهد آمد خطاب به داروغه‌زاده و اعضای هیات انتخاب گفت: «آیا من تا زمانی که من به گور بروم این فیلم اکران می‌شود یا نه؟ من مدافع تک تک فیلمسازانی هستم که در جشنواره فیلم دارند ولی همه آنها مدیون فیلم «آشغال‌های دوست‌داشتنی» هستند. شما وارث یک ندانم کاری و عدم مدیریت هستید.»

او ادامه داد: «آیا در چهلمین سال انقلاب من حق ندارم یک اکران برای این فیلم داشته باشم. ۶ سال است که من دنبال این فیلم هستم، نه مصاخبه تندی کردم نه در جشنواره‌های خارحی شرکت کردم. چه دشمنی با من وجود دارد در این سیستم معاندپروری؟ چه چیز نگران‌کننده‌ای در «آشغال‌های دوست‌داشتنی» هست؟ صحبت از کرسی‌های آزاداندیشی می‌کنید، کرسی بر سر من شکسته شد. من فقط می‌خواهم فیلمم را  برای هیات انتخاب نمایش دهید، ممکن است آن نپسندند، اما می‌خواهم آن را ببینند.»

امیریوسفی افزود: «صداگذاری نسخه آخر فیلم هفته پیش به پایان رسیده، من دومین پروانه نمایش فیلم را مهر ماه امسال گرفتم. آقای سیمونیان چرا وادار می‌شوند حرف‌های ناراست بزنند؟ با کلمات بازی نکنید، صادقانه بگویید امیر یوسفی برو و وارد جشنواره نشو.»

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *