معاون اجرایی جشنواره فیلم فجر خبر داد
به گفته عزت‌الله علیزاده معاون اجرایی جشنواره فیلم فجر، پیش‌ فروش بلیت‌های سینماهای مردمی سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر از شنبه 30 دی ماه آغاز خواهد شد.
۲۲ سالن سینمایی در اختیار جشنواره فجر هستند
با اعلام محمدرضا فرجی مدیر امور سینماهای جشنواره، سینماهای مردمی سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر مشخص شد. 
در گفت‌وگوی اختصاصی با فیلم‌نت نیوز:
رضا فهیمی کارگردان جوانی که تاکنون جوایز متعددی را از جشنواره‌های مختلف بین‌المللی دریافت کرده اما نخستین فیلم بلند سینمایی‌اش با عنوان «دوباره زندگی» به جشنواره فجر امسال راه نیافته، از صحبت‌های اعضای هیات انتخاب سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر گله کرد.
حسین علیزاده مشغول ساخت موسیقی «سرو زیر آب» است
اولین عکس‌های فیلم سینمایی «سرو زیر آب» به کارگردانی محمدعلی باشه‌آهنگر و تهیه‌کنندگی حامد حسینی که این روزها آخرین مراحل فنی خود را پشت سر می‌گذارد منتشر شد.
مرور فیلم‌هایی که از ماراتن سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر جا ماندند
روز یکشنبه ۱۰ دی‌ماه در حالی اسامی فیلم‌های راه یافته به بخش مسابقه سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر اعلام شد که به اعتقاد برخی امسال به دلیل کاهش تعداد فیلم‌های جشنواره، آثار قابل تاملی فرصت حضور در این دوره را پیدا نکردند.
نهادها و سازمان‌ها به گوش باشند
نهادها و سازمان‌های علاقمند به شرکت در بخش «تجلی اراده ملی» سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر تا پایان این هفته فرصت دارند آمادگی خود را برای حضور در این دوره جشنواره اعلام کنند.
اعلام اسامی فیلم‌های بخش مسابقه سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر
اسامی فیلم‌های راه‌یافته به بخش مسابقه سینمای ایران سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر اعلام شد.
پایان مهلت بخش مسابقه تبلیغات جشنواره فیلم فجر
۱۹۴ اثر متقاضی حضور در بخش مسابقه تبلیغات سی‌و‌ششمین جشنواره فیلم فجر شدند.
بازگشت سینمای کوتاه به جشنواره فیلم فجر
اسامی فیلم‌های کوتاه داستانی سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر اعلام شد.
یادداشت ابراهیم داروغه‌زاده به‌مناسبت پایان کار هیأت انتخاب مستند
اسامی یازده فیلم منتخب هیأت‌انتخاب سینمای مستند سی و ششمین جشنواره فیلم فجر اعلام شد و ابراهیم داروغه‌زاده در پی پایان کار هیأت‌انتخاب مستند این دوره جشنواره، یادداشتی را منتشر کرد.
توضیحات محمدمهدی حیدریان درباره تغییرات جشنواره فجر و اکران «عصبانی نیستم»
محمدمهدی حیدریان رئیس سازمان سینمایی گفت: «ما باید جشنواره فیلم فجر را به یک مسابقه واقعی نزدیک تر کنیم. همه ارکان ما باید به سمت حرفه‌ای شدن پیش بروند. یعنی منتقدان ما باید کسانی باشند که در طول سال در این حرفه فعالیت می‌کنند، خبرنگاران هم همین طور آنها باید تخصصی‌ترین افراد در حوزه سینما باشند.»
گفت‌وگوی اختصاصی فیلم‌نت نیوز با اساتید برجسته حوزه گرافیک
ابراهیم حقیقی و قباد شیوا که از برجسته‌ترین اساتید حوزه گرفیک و طراحی پوستر هستند از شاخصه‌های پوستر سی و ششمین جشنواره فیلم فجر گفتند.
مهلت شرکت ۱۰ دی‌ماه ۹۶
مهدی قربان‌پور مدیر بخش «تجلی اراده ملی» سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر، جزئیات برپایی و آئین‌نامه این بخش را اعلام کرد.
محمدمهدی حیدریان رئیس سازمان سینمایی:
رئیس سازمان سینمایی گفت: «تلاش امسال دست‌اندرکاران جشنواره فیلم فجر، دوری از حاشیه‌ها و معطوف‌شدن بیش‌تر به متن و اصل جشنواره است. قصد داریم برای رسیدن به نقدهای عالمانه و بدون حاشیه‌های غیرکارشناسی تلاش کنیم.»
در سه بخش
فراخوان مسابقه تبلیغات سینمای ایران سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر منتشر شد.
محمدمهدی حیدریان در مراسم رونمایی پوستر سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر مطرح کرد
محمدمهدی حیدریان رئیس سازمان سینمایی در مراسم رونمایی از پوستر سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر اظهار امیدواری کرد که سینمای ایران «نماینده خوبی برای نشر فرهنگی و چشم‌‌اندازی برای دنیای آتی باشد.»
با اعلام مقررات
 ثبت‌نام اهالی رسانه و اعضای انجمن منتقدان برای حضور در سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر از امروز چهارشنبه هشتم آذرماه آغاز شد و تا هفت روز ادامه دارد.
«ماهورا» راهی جشنواره شد
حمید زرگرنژاد كارگردان و عليرضا جلالی تهیه‌کننده فيلم سینمایی «ماهورا» با بازی میترا حجار و بهاره کیان افشار درباره مراحل کنونی ساخت این فیلم که برای جشنواره فیلم فجر آماده می‌شود، توضیح دادند.
بهزاد عبدی موسیقی «هایلایت» را در اوكراين می‌سازد
بهزاد عبدی موسیقی فیلم «هایلایت»، به کارگردانی اصغر نعیمی و تهیه‌کنندگی ساسان سالور را می‌سازد.
سومین اثر محمدحسین مهدویان در راه جشنواره فجر
فیلم سینمایی «لاتاری» سومین اثر محمدحسین مهدویان، چهره جدیدی را به عنوان نقش اول زن به جشنواره فیلم فجر معرفی می‌کند.
بازی مهران احمدی در چند سکانس پایانی
مهران احمدی که «مصادره» اولین تجربه کارگردانیِ سینمایی اوست، در چند سکانس پایانی فیلم جلوی دوربین رفت.
دبیر جشنواره فیلم فجر در «چشم شب روشن»
اکبر نبوی مجری کارشناس سینمایی «چشم شب روشن» چهارشنبه شب میزبان ابراهیم داروغه‌زاده دبیر سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر بود.
با حکم رئیس سازمان سینمایی
رئیس سازمان سینمایی اعضای شورای سیاستگذاری  سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر را منصوب کرد.
در گفت‌وگو با فیلم‌نت نیوز
برزو نیک‌نژاد از ساخت فیلم جدیدش بعد از پایان مراحل فنی فیلم «لونه زنبور» برای حضور در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر خبر داد.
در جلسه دبیر سی‌وششمین جشنواره فجر و مستندسازان
در جلسه ابراهیم داروغه زاده و تعدادی از مستندسازان درباره نحوه حضور فیلم‌های مستند در جشنواره سی‌وششم بحث و تبادل نظر شد.
گفت‌وگو فیلم‌نت نیوز با سردبیر سابق کایه‌دو سینما در حاشیه‌‌ جشنواره جهانی فیلم فجر
ژان میشل فرودون منتقد شناخته شده‌ی سینمایی و سردبیر سابقه نشریه «کایه‌دو سینما» که برای حضور در مراسم بزرگداشت عباس کیارستمی و برگزاری ورک‌شاپ به جشنواره‌ی جهانی فیلم فجر آمده بود؛ در گفت‌وگویی کوتاه از جایگاه و تصویر سینمای ایران در دنیا و تغییر تاثیرپذیری سینمای ایران در مسیر رشد جهانی‌اش گفت.
گفت‌وگو فیلم‌نت نیوز با سیف‌اله صمدیان،‌دبیر برگزاری بزرگداشت عباس کیارستمی در جشنواره‌ی جهانی فیلم فجر
یکی از مهم‌ترین رویدادهای سی‌و‌پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر برگزاری بزرگداشت سه روزه زنده‌یاد عباس کیارستمی با حضور میهمانانی از سینمای ایران و میهمانان ویژه از کشور‌های مختلف بود که هر کدام به مناسبتی در این مراسم حضور ئیدا کردند. سیف‌اله صمدیان به عنوان دبیر برگزاری این برگداشت در روزهای پایانی جشنواره، مقابل دوربین فیلم‌نت نیوز از دلایل نیاز به برگزاری این بزرگداشت و ویژگی بخش‌های مختلف آن گفت.
در گفت‌وگو با فیلم‌نت نیوز،
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران معتقد است که تاثیر هنر و سینما بی نهایت است، جایی که منطق و قوانین از خواسته‌ها و انتقال مفاهیم در می‌ماند، هنر و سینما با ظرافت و لطافت منحصر به فردش به کمک می‌آید. سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران معتقد است که تاثیر هنر و سینما بی نهایت است، جایی که منطق و قوانین از خواسته‌ها و انتقال مفاهیم در می‌ماند، هنر و سینما به کمک می‌آید.
گزارش ویدیویی فیلم‌نت نیوز از مراسم اختتامیه‌ی سی‌و‌پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر را ببینید
مراسم اختتامیه‌ی سی‌و‌پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر، روز پنج‌شنبه (7 اردیبهشت) با حضور اهالی سینمای ایران، میهمانان و داروان خارجی و اهالی سیاست مثل محمد‌جواد ظریف،‌وزیر امورخارجه و وزیر ارشاد و دیگر مسئولان سینمایی در تالار وحدت برگزار شد. مراسمی که مثل سایر بخش‌های جشنواره توانست رضایت نسبی میهمانان و سینماگران را جلب کند. بخش‌هایی از این مراسم را از زاویه دوربین فیلم‌نت نیوز ببینید.
رضا کریمی، مقابل دوربین فیلم‌نت نیوز از برگزاری جشنواره‌ی جهانی فیلم فجر گفت
رضا میرکریمی دبیری سی‌و‌پنجمین جشنواره‌ی جهانی فجر را در حالی به پایان رساند که مدیران جشنواره و میهمانان از شیوه‌ی برگزاری آن رضایت نسبی داشتند. میر‌کریمی یک روز مانده به برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره، در گفت‌وگو با فیلم‌نت ‌نیوز از رضایتش از استقبال علاقه‌مندان به جشنواره جهانی فیلم فجر و نیاز جشنواره به دبیرخانه دائمی گفت.
صفحه 1 از 2012345...1020...انتها