وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست شورای معاونان و مدیران سازمان سینمایی اعلام کرد

صالحی امیری:در انتصابات سازمان سینمایی دخالت نمی‌کنم

صالحی امیری:در انتصابات سازمان سینمایی دخالت نمی‌کنم
سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تازه‌ترین اظهاراتش درباره‌ی نقش سازمان سینمایی و همچنین نقش خود در انتصابات معاونان و مدیران این سازمان گفت.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست شورای معاونان و مدیران سازمان سینمایی، سمعی و بصری درباره‌ی نقش سازمان سینمایی در مناسبات سینما گفت: «تشکیلات سینما باید به سمت سازمان نظام صنفی هنر برود و این سازمان تنها نقش سیاستگذاری، حمایتی و نظارتی در حوزه‌ی مناسبات سینمایی کشور را ایفا کند. امروز سینما در حال اجتماعی شدن است و اگر سینما حرکت نکند، عدم حرکت آن تبدیل به مطالبه می‌شود بنابراین سینما باید خودش را به سطح اجتماع برساند و به نیازها پاسخ دهد.»

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به توانایی‌های رییس سازمان سینمایی در این حوزه، از خدمات و تلاش‌های حجت‌الله ایوبی رییس پیشین این سازمان تقدیر کرد.

صالحی امیری درباره نقش خود در انتخاب معاونان و مدیران سازمان سینمایی بیان کرد: «منظومه‌ی‌ فرهنگی چند ویژگی دارد؛ اول اینکه نظم مطلق دارد، دوم اینکه حرکت آن گردشی است و سوم اینکه در این گردش، خلق نگاه مدیریتی جدید هم ایجاد می‌شود. حق انتخاب معاونان و مدیران بر عهده‌ی رییس سازمان است و من در این انتخاب‌ها دخالتی ندارم و مطمئن هستم که انتخاب‌های آقای حیدریان مبتنی بر تجربه بیش از ۳۰ ساله‌اش در حوزه‌ی سینما است و مدیرانی انتخاب می‌کند که پاسخگوی نیازها باشند.»

در بخش دیگری از این نشست محمدمهدی حیدریان با تشریح سیاست‌های جدید سازمان امور سینمایی و سمعی، بصری گفت: «نهضت تولید محتوا که همواره مورد تاکید آقای صالحی امیری بوده، از اهداف مهم این سازمان و مجموعه معاونت‌های آن است.»

حیدریان درباره‌ی واگذاری امور به صنف‌های سینمایی و همچنین شعار این سازمان گفت: «سینمای کشور مخاطبان فرهیخته و دست اندرکاران فرهنگی وسیعی در کل کشور دارد که با واگذاری امور به صنف مربوطه می‌توانیم در آینده به اهداف این سیاست برسیم. در این سازمان برای رسیدن به هدف واحد، شعار اخذ سهم از بازار تصویر جهان را انتخاب کرده‌ایم.»

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *