«آشغال‌های دوست‌داشتنی» در جشنواره‌ِ فیلم شهر ثبت شد

امیریوسفی و آشغال‌های دوست داشتنی در طلب عدالت

امیریوسفی و آشغال‌های دوست داشتنی در طلب عدالت
محسن امیریوسفی بار دیگر شانس فیلم «آشغال‌های دوست‌داشتنی» را امتحان می‌کند، آیا جشنواره‌ی فیلم شهر بعد از چهار سال میزبان این فیلم توقیفی خواهد بود؟

 به گزارش فیلم‌نت نیوز، فیلم سینمائی آشغال‌های دوست داشتنی پس از چهار بار تقاضای حضور در جشنواره فیلم فجر و نمایش ندادن آن برای هیئت انتخاب، همین سرنوشت را در جشنواره جهانی فجر امسال به دبیری رضا میرکریمی پیدا کرد با این حال  محسن امیریوسفی در ششمین تلاش جشنواره ای خود در چهار سال گذشته این بار فیلمش را در جشنواره فیلم شهر ثبت نام کرد.

محسن امیریوسفی تهیه کننده، کارگردان و نویسنده آشغال‌های دوست داشتنی درباره‌ی روند درخواستش برای نمایش این فیلم گفت: «در این چهار سال همان کاری را کردم که آشغال‌های دوست داشتنی می‌گوید! یعنی حفظ آرامش، ناامید نشدن از گفتگو و آشتی، درک همه نگاه‌های مخالف و پرهیز از نگاه دوقطبی. با همین نگاه بود که فیلمم را در این چهار سال به جشنواره‌های خارجی ندادم و سعی کردم اولین نمایشش در ایران باشد. شاید بعد از این همه سال صبوری عدالتی در وزارت ارشاد وجود داشته باشد آن هم برای فیلمی که پروانه ساخت از وزارت ارشاد دارد و به تائید سازمان سینمائی کاملاً مطابق فیلم‌نامه ساخته شده است. امیدوارم همین آرامش را تا اکران فیلمم داشته باشم و خداوند مرا از خشم دور کند، خشمی که زائیده چهارسال محافظه کاری و بی‌عدالتی مدیران قبلی سازمان سینمائی است. مدیرانی که ارثیه شوم توقیفشان نصیب رئیس فعلی سازمان سینمائی شده است. خداوند سینمای ایران را از شر “کاسبان توقیف” محفوظ دارد و خانه سینما را از خواب بیدار کند، آمین!»

آشغال‌های دوست داشتنی تاکنون حتی اجازه یک نمایش رسمی نداشته است و شیرین یزدانبخش، حبیب رضائی، هدیه تهرانی، نگارجواهریان، اکبرعبدی، صابر ابر و شهاب حسینی از جمله‌ی بازیگرانی هستند که جلوی دوربین این فیلم پرحاشیه رفته‌اند.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *