شماره‌ی تيرماه ماهنامه‌ی سینمایی «24» منتشر شد

«رگ خواب» لیلا حاتمی در ماهنامه‌ی «24»

«رگ خواب» لیلا حاتمی در ماهنامه‌ی «24»
جدیدترین شماره‌ی ماهنامه‌ی سینمایی «۲۴» ویژه‌ی تیرماه منتشر شد. در این شماره صفحات سینمای ایران به اکران فیلم «رگ خواب» ساخته‌ی حمید نعمت‌الله اختصاصی دارد.

هشتاد و نهمین شماره‌ی ماهنامه‌ی «24» همراه با گفت‌وگوی اختصاصی با لیلا حاتمی منتشر شد. حبیبه جعفریان در این گفت‌وگوی مفصل از لیلا حاتمی درباره‌ی سایه‌روشن‌های بازیگر بودن، تجربه‌ی بازی در رگ خواب و جهان فیلم‌های حمید نعمت‌الله پرسیده است. این گفت‌وگو در پرونده‌ای درباره‌ی کارنامه‌ی بازیگری لیلا حاتمی منتشر شده است که یادداشت‌هایی از آرش خوشخو، محسن آزرم و آیدا احدیانی، مرور فیلم‌های مهم‌ کارنامه‌ی بازیگری حاتمی و نظرسنجی از منتقدان سینمایی درباره‌ی نقش‌های او، بخش‌های دیگری از مطالب این پرونده هستند.

پرونده‌ی فیلم ماه سینمای ایران هم به فیلم «رگ خواب» اختصاص دارد. این پرونده با تحلیلی جامع از کارنامه‌ی فیلمسازی حمید نعمت‌الله به قلم نیما حسنی‌نسب شروع می‌شود و با یادداشتی جالب از هادی مقدم‌دوست درباره‌ی ویژگی‌ها و روحیه‌های شخصی و کاری حمید نعمت‌الله ادامه پیدا می‌کند. در ادامه‌ی پرونده، سعید عقیقی و سعید قطبی‌زاده در گفت‌وگویی بلند، درباره‌ی نقاط قوت و ضعف رگ خواب با هم بحث کرده‌اند. گفت‌وگوی مفصل سیداحسان عمادی با حمید نعمت‌الله درباره‌ی «رگ خواب» و کارنامه‌ی فیلمسازی‌اش بخش پایانی این پرونده است. در بخش سینمای ایران، جز این پرونده‌ها، یادداشت‌ها و نقدهایی از جواد طوسی، مهرزاد دانش و … درباره‌ی فیلم‌های برادرم خسرو، مادر قلب اتمی، نهنگ عنبر و زیر سقف دودی منتشر شده است.

در بخش سینمای دنیای شماره‌ی تیرماه مجله‌ی «24» دو پرونده‌ی‌ مفصل تدارک دیده شده است. در پرونده‌ای اول، گزارش اختصاصی از هفتادمین دوره‌ی جشنواره‌ی کن به قلم محمد وحدانی منتشر شده است. گفت‌وگوی کنت توران با کلینت ایستوود در مسترکلاس جشنواره‌ی کن، مقاله‌ای از حبیبه جعفریان درباره‌ی زمینه‌ها ‌و ریشه‌های شکل‌گیری جشنواره‌ی کن و روایت خواندنی ژیل ژاکوب از حضور رومن پولانسکی به عنوان رئیس هیات داوران کن چهل و چهارم بخش‌های دیگر این پرونده هستند. پرونده‌ی فیلم قطاربازی 2 هم با چند یادداشت و گفت‌وگویی با کارگردان و بازیگران فیلم منتشر شده است. در بخش دیگری از این پرونده، شهرام مکری و مرتضی فرشباف با هم درباره‌ی «قطاربازی 2»، سینمای دنی‌ بویل، مسیر پر افت و خیز سینماگران دهه‌ی 90 گفت‌وگوی بلندی کرده‌اند. در بخش روی پرده‌ی سینمای دنیا نیز سید جواد رسولی یادداشت‌هایی درباره‌ی سه فیلم بیگانه: کاونانت، برو بیرون و دزدان دریایی کارائیب: مرده‌ها قصه نمی‌گویند نوشته است. در بخش سریال ماه، پرونده‌ای کوچک درباره‌ی سریال دروغ‌های کوچک بزرگ با یادداشتی از آرش خوش‌خو و گفت‌وگوهایی با کارگردان و نویسنده‌ی سریال منتشر شده است.

در بخش سینمای مستند یادداشت‌هایی درباره‌ی مستندهای خیلی خیلی محرمانه، کارنامه‌ی بنیاد کندی، برد و این پیکا نوشته شده است. گفت‌وگو با بابک چمن‌آرا، مدیر موسسه‌ی فرهنگی بتهوون درباره‌ی انتشار فیلم‌های مستند از مطالب دیگر این بخش است.  پرونده‌ی اصلی این بخش هم به مستند بیا و ببین: خیالات خوش دنیای اینترنت با یادداشتی از روبرت صافاریان اختصاص دارد.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *