شماره‌ جديد ماهنامه‌‌ سينمايی «24» منتشر شد

رابرت دنیرو، بازیگر تسخیرناپذیر

رابرت دنیرو، بازیگر تسخیرناپذیر
جدیدترین شماره ماهنامه سینمایی «۲۴» ویژه مردادماه منتشر شد. در این شماره به مناسبت ۷۴ سالگی رابرت دنیرو پرونده‌ای برای او تدارک دیده شده است.

در نودمین شماره‌ ماهنامه‌ «24» به بهانه‌ تولد 74 سالگی رابرت دنیرو، یک مقاله‌ خواندنی به قلم مالی هسکل درباره‌ او منتشر شده است. در ادامه هم رابرت دنیرو در گفت‌وگویی از تجربه‌های پرافت و خیز و جذاب بازیگری‌اش گفته است.

در بخش «تولیدات ماه» سینمای ایران، ابوالحسن داودی و حسین مهکام یادداشت‌هایی درباره‌ فیلم‌های «هزارپا» و «آندرانیک» نوشته‌اند که این روزها مشغول ساخت آن هستند. در همین بخش گزارش‌هایی درباره‌ی قاچاق و دانلود غیرقانونی فیلم‌ها و سی‌امین جشنواره‌ فیلم کودکان و نوجوانان هم منتشر شده است. گزارش اختصاصی یحیی نطنزی از پنجمین جشنواره‌ی سینمای ایران در پاریس مطلب پایانی گزارش‌های بخش سینمای ایران است. در بخش روی پرده‌ سینمای ایران، مطالبی درباره‌ فیلم‌های «کارگر ساده نیازمندیم» و «اکسیدان» منتشر شده است.

در ادامه‌ این بخش، گفت‌وگوی مفصلی با شبنم مقدمی انجام شده است. او در این گفت‌وگو از مسیر سخت بازیگر شدن و از روزگار ناشناخته‌بودن و روزهای تئاتری بودن گفته است، تا این روزها که بازیگر محبوبی است و از نقش‌های کوچک کاراکترهایی به‌یادماندنی می‌سازد.

بخش سینمای ایران، با نگاهی به سه دوره‌ برنامه‌ هفت به پایان می‌رسد. در این بخش، خسرو نقیبی، احمد طالبی‌نژاد و سیداحسان عمادی یادداشت‌هایی درباره‌ی سه دوره‌ گذشته‌ برنامه‌ هفت با اجرای فریدون جیرانی، محمود گبرلو و بهروز افخمی نوشته‌اند. محمدشکیبانیا هم گفت‌وگویی صریح و بی‌پرده درباره‌ی حواشی برنامه‌ هفت با بهروز افخمی انجام داده است.

در بخش سینمای دنیای شماره‌ مردادماه مجله‌ «24» دو پرونده‌ برای دو فیلم تدارک دیده شده است. اولین پرونده به فیلم «ترانه به ترانه» ترنس مالیک اختصاص دارد که در آن نقدهایی از محسن آزرم و یاشار نورایی منتشر شده است. یاداشتی درباره‌ کارگردانی رادیکال مالیک و گفت‌وگو با مایکل فاسبندر از مطالب دیگر این پرونده هستند. پرونده‌ فیلم «اوکجا» هم با یادداشتی از یحیی نطنزی و گفت‌وگویی با کارگردان و بازیگران فیلم منتشر شده است.

پرونده‌ بازیگر ماه شماره‌ جدید مجله‌ 24 هم به مرور کارنامه‌ کالین فارل اختصاص دارد. یادداشتی از محمد وحدانی، مرور فیلم‌ها و نقش‌های مهم فارل و گفت‌وگوی هیوگرانت با کالین فارل درباره‌ ریزه‌کاری‌های بازیگری از بخش‌های دیگر این پرونده هستند.

در بخش روی پرده‌ سینمای دنیا نیز سید جواد رسولی یادداشت‌هایی درباره‌ی سه فیلم «بیبی راننده»، «بااستعداد» و «واندر وومن» نوشته است. گزارش اختصاصی حسین عیدی‌زاده از پنجاه و دومین دوره‌ جشنواره‌ کالووی واری هم از مطالب دیگر بخش سینمای دنیا است.

در بخش سریال ماه، پرونده‌ای کوچک درباره‌ سریال «عداوت» منتشر شده است. در ادامه‌ بخش سینمای دنیا هم در بخش سینمای مستند هم روبرت صافاریان و بهزاد وفاخواه یادداشت‌هایی درباره‌ مستند «76 دقیقه و 15 ثانیه با عباس کیارستمی» نوشته‌اند و با سیف‌الله صمدیان گفت‌وگو شده است. در این بخش پرونده‌ای هم‌ برای مستند «شهر ارواح» تدارک دیده شده است. یادداشتی از پیروز کلانتری درباره‌ چند مستند نامقبول سال گذشته هم از دیگر مطالب بخش مستند است. فیلم «دکتر ژیواگو» به کارگردانی دیوید لین هم در بخش نوستالژی مجله بازنگری شده است.

مرور ویژگی‌های سکانس پایانی فیلم «درخشش ابدی یک ذهن پاک» میشل گوندری هم در بخش پایان‌بندی شماره‌ مرداد مجله‌ «24» منتشر شده است.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *