اعتراض شورای عالی تهیه‌کنندگان به حوزه هنری

«مادر قلب اتمی» نباید دچار سانسورهای غیررسمی شود

«مادر قلب اتمی» نباید دچار سانسورهای غیررسمی شود
فیلم «مادر قلب اتمی» به کارگردانی علی احمدزاده در سالن‌های حوزه هنری نمایش داده نمی‌شود و از آنجا که با وجود درخواست چندین باره تهیه‌کننده این فیلم، مسئولین حوزه هنری پاسخ روشنی در این رابطه نداده‌اند، شورای عالی تهیه‌کنندگان با انتشار نامه‌ای نسبت به این رفتار اعتراض کرد.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، شورای عالی تهیه‌کنندگان سینما در واکنش به عدم نمایش فیلم مادر قلب اتمی در سینماهای حوزه هنری بیانیه‌ای را منتشر کرد.

در متن بیانیه‌ی این تشکل صنفی آمده است: «براساس اظهارات تهیه‌کننده و کارگردان فیلم سینمایی مادر قلب اتمی و شواهد موجود، بار دیگر حوزه‌ی هنری دست به تحریم یکی دیگر از فیلم‌های سینمایی ایران زده است.

فیلم سینمایی مادر قلب اتمی که براساس موازین قانونی، ذیل پرچم جمهوری اسلامی ساخته شده و دارای برگه‌های معتبر پروانه‌ ساخت و پروانه نمایش از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، به صورت نامتعارف دچار سانسور غیر رسمی و سلیقه‌ای حوزه‌ی هنری شده و عملا از سالن‌های بیشمار این نهاد که می‌بایست در زمینه قانون گرایی سرمشق سایر نهادها باشد، محروم شده است.

در این باره شورای عالی تهیه‌کنندگان سینمای ایران، که در برگیرنده تمام اصناف تهیه‌کنندگی سینماست، در لبیک به فرمان مقام معظم رهبری که آحاد ملت را در قبال ناهنجاری‌های فرهنگی مکلف به «آتش به اختیار» فرموده‌اند، اعتراض شدید خود را به این نهاد اعلام می‌دارد و در مقابل چنین رویه‌ای از شورای صنفی نمایش مصرانه خواهان است تا دست کم به طور نمادین تعدادی از سالن‌های نمایش حوزه‌ی هنری را تا زمان اصلاح رفتار آن نهاد، کلا از سینمای ایران محروم کند تا لااقل مدیران حوزه‌ی هنری طعم تلخ محرومیت را برای زمانی کوتاه بچشند.
همچنین این شورا از علاقه‌مندان و تماشاگران سینمای ایران می‌خواهد تا در جبران تحریم این فیلم، در سالن‌های دیگر به استقبال آن بروند تا ثابت شود سانسور نامتعارف و سلیقه‌ای خللی در جریان آزاد سینمای شریف ایران ایجاد نمی‌کند.»

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *