یکی از مراکز استعدادیابی هالیوود اعلام کرد

لغو مهمانی اسکار در اعتراض به فرمان ترامپ

لغو مهمانی اسکار در اعتراض به فرمان ترامپ
مرکز استعدادیابی هالیوود در حمایت از پناهجویان و اهالی هفت کشور منع شده از سفر به آمریکا، مهمانی اسکار امسال خود را لغو کرد.

 

فیلم‌نت نیوز؛ یک بنگاه استعداد یابی در هالیوود چهارشنبه‌ی گذشته اعلام کرد که مراسم مهمانی اسکار امسالش را در اعتراض به تصمیمات اخیر دونالد ترامپ لغو کرده است و هزینه‌های این مراسم را صرف کمک به پناهجویان و مبارزه با فرمان ترامپ مبنی بر منع سفر اهالی هفت کشور مسلمان به آمریکا خواهد کرد. علاوه بر مبلغی که این بنگاه برای حمایت از پناهجویان اهدا می‌کند، قرار است دو روز پیش از آغاز مراسم اسکار تجمعی اعتراضی هم برای اعلام نگرانی جامعه‌ی هنری آمریکا نسبت به قوانین وضع شده علیه مهاجران ترتیب دهد.

جرمی زیمر، رئیس بنگاه استعداد یابی آمریکا در نامه‌ای نوشت: «این زمانی است که ما باید بخشندگی، آگاهی و جدیت‌مان را نشان دهیم. دنیای ما به خاطر تبادل آزاد نظرها و عقاید بین هنرمندان، ایده‌ها و ابرازهای خلاقانه به جای بهتری تبدیل شده است، اگر کشور ما جایی باشد که هنرمندان اقصی نقاط دنیا بتوانند ایده‌ها و نظرهایشان را در آن ابراز کنند، به نظر من در آن صورت است که  کشور ما آمریکا خواهد بود.»

گفته می‌شود اصغر فرهادی، که خودش در پی تصمیمات ترامپ اسکار را تحریم کرده بود، از این تصمیم بنگاه استعداد یابی آمریکا تشکر کرده است. فرهادی در پی تصویب قانون منع سفر هفت کشور مسلمان به آمریکا که ایران هم جزو آن بود، طی بیانیه‌ای اعلام کرد که با وجود نامزدی در بخش بهترین فیلم خارجی زبان، امسال در مراسم اسکار شرکت نخواهد کرد تا به این ترتیب حمایت خودش را از مردم کشورش نشان دهد.

منبع: washingtontimes

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *