مجموعه‌ی «کلاه قرمزی» در ایام نوروز پخش نخواهد شد

لطفا ما را جیگر فرض نکنید!

لطفا ما را جیگر فرض نکنید!
بعد از اظهارات محمدرضا جعفری جلوه، مدير شبكه‌‌ی دو، در زیادخواهی سازندگان مجموعه‌ی «کلاه قرمزی» حمیدرضا مدرسی، تهيه‌كننده‌‌ی این مجموعه، در نامه‌اي با لحن تند پاسخ او را داد. نامه‌ای که نشان می‌دهد اختلاف‌ها بر سر این مجموعه بالا گرفته و بالاخره بعد از حرف و حدیث‌های فراوان مشخص می‌کند که امسال نباید منتظر پخش این مجموعه‌ی پرطرفدار از شبکه‌ی دو باشیم.

فیلم‌نت نیوز؛ حمید مدرسی در نامه‌ی بلندبالایی پاسخ جعفری جلوه، مدیر شبکه‌ی دو، را داد و تکلیف پخش نشدن مجموعه‌ی «کلاه قرمزی» از تلویزیون را بعد از کش و قوس‌های چند روزه مشخص کرد. بخشی از نامه‌ی او به این شرح است که «ذکر جنابعالی به زیاده‌خواهی تولید‌کنندگان مجموعه‌ی کلاه قرمزی در سال‌های گذشته توهین و تهمتی بود به ده‌ها کارشناس محترم سیما که اغلب این عزیزان همچنان در جای جای سیما فعالیت دارند که در این زمینه قطعا پاسخگو خواهید بود. زیر پا گذاشتن امضا و تعهدات قبلی مدیران محترم سیما که خالصانه‌تر از شما خدمت کردند و در بدتر از این شرایط مالی که گریبانگیر سیما شده به بهترین شکل و فراخوان هنرمندان سینما و تلویزیون در تولیدات سیما و پرشدن آنتنی با محتوای جذاب و جذب حداکثری بینندگان عمل نمودند و هنوز از یادها نرفته است.

فرار هنرمندان و اضافه کنیم به این فهرست گوشه‌نشینی جمع کثیری از هنرمندان به نام از سیما، مدیون همین نگاه تحجرآمیز جنابعالی به هنر و هنرمند است. امروزه کمتر تهیه کننده و کارگردانی است که با آرزوی پخش تیزر اثرش از شبکه‌ی بی‌محتوای جم فکر نکند. بی‌تدبیری در حوزه‌ی مدیریت حداقل در تجربه اینجانب با جنابعالی چیزی به جز ایجاد بی‌اعتمادی و دور شدن از مردم و از سوی دیگر از طریق آنتن ملی سیما به مردم آدرس غلط و دروغ گفتن را صواب می‌دانید یا غیر صواب؟ چهار بار اعلام رسمی از آنتن سیما و رسانه‌ها توسط جنابعالی و شبکه دو مبنی بر پخش جدید کلاه قرمزی ۹۶ با ریز اطلاعات جدید عروسک‌های جدید و غیره بدون هیچ‌گونه توافق و مکتوبی صواب می‌دانید یا غیر صواب؟

جناب جعفری جلوه مدیر محترم شبکه دو سیما، پنج ماه از شروع پروژه‌ی کلاه قرمزی می‌گذرد و ساعت‌های زیاد و بحث و گفت‌وگوهای تکراری با جنابعالی و ارائه‌ی مستندات اینجانب مبنی بر بزرگ شدن ابعاد تولید و هزینه‌ها یک بار زحمت حضور در صحنه را کشیدید؟ آیا کارشناسی بر خلاف سال‌های گذشته که چندین کارشناس جهت صحت و سوق هزینه‌های تولید ارائه شده توسط تهیه‌کننده، اعزام نموده‌اید یا خیر؟ آیا اصلا از آدرس محل فیلم‌برداری مطلع هستید؟ پس این همه تلاشی که از طرف شما اعلام شد چه بوده است؟ حداقل درمورد قرارداد دو سال پیش این مجموعه ۱۳۹۴ که کمیته‌ی حترم ارزیابی شبکه‌ی دو سیما با امضا جنابعالی عقد گردید به کدام بند از قردادتان عمل کرده‌اید؟ که حالا زیاده‌خواهی تولیدکنندگان را طرح می‌کنید.

بیش از نیمی از بودجه‌ی پروژه‌ی کلاه قرمزی ۹۴ هنوز پس از دو سال به جز پرداخت دو قسط که بیش از بیست روز از تاریخ آن نمی‌گذرد، تسویه نشده است. هم‌چنان از قرارداد ۹۳و۹۴ طلب‌کار هستیم، پس طفا سوال نکنید بی‌اعتمادی از کجا است.

یعنی تهیه‌کنندها هزینه کنند و تعهد تامین کل بودجه را به عهده بگیرند و سه سال بدوند به دنبال بودجه و دستمزدهای مجموعه‌ای که تولید پخش و توسط سیما بهره‌برداری شده و در این میان شاهد له شدن عزت و کرامت‌شان باشند؟ جناب آقای جعفری جلوه، ما خودمان شخصیت محبوب این مجموعه جیگر را درست کرده ایم لطفا ما را جیگر فرض نکنید.

درمورد منابع حاصل از اسپانسر بدون واریزی به خزانه ذکر کرده‌اید. نام چند پروژه را بیاورم که نقض ادعای شما در سیما است؟ چندین پروژه به دلیل همین عدم اعتماد در تسویه با تهیه‌کنندگان شرط قرارداد مستقیم با اسپانسر را عقد نموده‌اند. قول و قرارهای خلاف و دور از واقعیت قائم مقام شبکه، جناب آقای دیبایی که متاسفانه سرنوشت این شبکه در دستان ایشان است تا جنابعالی و تاسف از اطمینان و اعتماد اینجانب به ایشان که بی‌هیچ مکتوبی راهی مذاکره و عقد قرارداد مستقیم با اسپانسرها نمودند مجوزی که در اختیار شبکه‌ی دو نبود.

همانگونه که قبلا اعلام نمودم حل و فصل مجموعه‌ی کلاه قرمزی حتی با تفویض ریاست محترم سیما و معاونت محترم سیما از طریق جنابعالی به دلیل نگاه‌های دور از واقعیت و حداقل یک اقیانوس فاصله از اطلاعات روز جنابعالی در موضوع هزینه‌ها و دستمزدهای هنرمندان به هیچ نتیجه‌ای نرسید. جناب جعفری جلوه مجموعه‌ی کلاه قرمزی پروژه‌ی بسیار گرانی است.

در انتها مجموعه کلاه قرمزی ۹۶ دیگر از رویه ارزیابی گذر کرده و توسط تولیدکنندگان آن هزینه و به اتمام رسیده است. درخواست مکتوب اینجانب از ریاست محترم سیما تنها راه حل و فصل کوتاه مشکلات این مجموعه با توجه به از دست رفتن زمان مفید است که عینا به صورت مکتوب به دفتر ریاست سازمان ارسال شد.

جواب عهد کذبتان را با مخاطب‌های شبکه‌ی دو مستند بدهید و دست از فرافکنی و تخریب عزت مدیران محترم قبلی سیما بردارید که گل به خودی است. حمید مدرسی/ تهیه‌کننده»

جعفری جلوه، مدیر شبکه‌‌ی دو، چند روز پیش تولیدکنندگان مجموعه‌ی کلاه قرمزی را به زیاده‌خواهی متهم کرده بود و گفته بود: «ما در شبکه‌ی دو تمام تلاش‌مان را کرده‌ایم تا مجموعه جدید کلاه قرمزی در نوروز ۹۶ تقدیم طیف گسترده علاقه‌مندان و مخاطبان مشتاق این برنامه شود؛ لکن با کمال تاسف، زیاده‌خواهی‌های بی‌وقفه عوامل تولید آن که طی سالیان به یک عادت تبدیل شده و مانع از این است و موجب دریغ این فرصت از ما و مخاطبان شبکه می‌شود.»

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *