توضیح معاون دانشگاه علوم پزشکی ایران درباره درگذشت «عارف لرستانی»

مستندی مبنی بر خطای پزشکی وجود ندارد

مستندی مبنی بر خطای پزشکی وجود ندارد
رضا پایدار، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران درباره علت درگذشت زنده‌یاد عارف لرستانی توضیحاتی و احتمال خطای پزشکی توضیح داد.

ایسنا نوشت: دکتر رضا پایدار، معاون دانشگاه علوم پزشکی ایران در مصاحبه‌ای درباره‌ی مرگ عارف لرستانی اعلام کرد: «معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران بلافاصله پس از انتشار خبر درگذشت عارف لرستانی در رسانه ها و احتمال قصور پزشکی در مرگ این هنرمند، تحقیقات و بررسی‌های خود را آغاز کرد و وی در ساعات اولیه بامداد امروز، به علت سکسکه مقاوم به درمان، به بیمارستان عرفان تهران مراجعه کرده بود.»

پایدار درباره‌ی علت درگذشت زنده‌یاد لرستانی گفت: «لرستانی برای درمان سکسکه مقاوم به درمان به بیمارستان مراجعه کرده، تزریق دارویی مربوطه انجام می‌شود و او با حال عمومی و علائم حیاتی مناسب از بیمارستان مرخص می‌شود. حدود ساعت 8 صبح در منزل دچار ایست قلبی می‌شود و به اورژانس 115 اطلاع داده می‌شود. در زمان حضور اورژانس 115 زنده‌یاد عارف لرستانی فاقد هر گونه علائم حیاتی بوده است. در بررسی‌های اولیه مربوط به فوت این هنرمند، هیچ مستندی مبنی بر خطا یا قصور پزشکی وجود ندارد، اما برای اطمینان بیشتر این موضوع را پیگیری می‌کنیم.»

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران درباره‌ی‌ روند بررسی دلیل فوت این بازیگر توضیح داد:«جسد مرحوم لرستانی باید برای بررسی‌های بیشتر و کالبدشکافی به سازمان پزشکی قانونی منتقل شود و پس از بررسی‌های تکمیلی، نتایج این پرونده از طریق رسانه‌ها اعلام می‌شود.»

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0
برچسب ها

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *