سید ضیاءالدین دری درگذشت

سید ضیاءالدین دری درگذشت
سید ضیاءالدین دری کارگردان، نویسنده و تهیه‌کننده مطرح سینما و تلویزیون در پی عفونت پس از پیوند کبد دقایقی پیش (ظهر جمعه 26 مردادماه) در بیمارستان ابوعلی سینای شیراز درگذشت.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، سید ضیاءالدین دری (زادهٔ ۲۹ تیر ۱۳۳۲ – تهران) کارگردان، تهیه‌کننده و نویسندهٔ ایرانی است.

سیدضیاءالدین دری متولد ۲۹ تیر ۱۳۳۲ تهران است و دارای تحصیلات ناتمام در رشتهٔ علوم ارتباطات است. وی فعالیت هنری را با تلویزیون آغاز کرده‌است. کارهای سینمایی وی چندان مورد استقبال قرار نگرفته‌است و فیلم‌های عشق ممنوع و من و دبورا اکران عمومی هم نشدند.

فیلم‌های من و دبورا (کارگردان، تهیه‌کننده و نویسنده) ۱۳۸۵، عشق ممنوع (کارگردان، تهیه‌کننده و نویسنده) ۱۳۸۴، لژیون (کارگردان و نویسنده) ۱۳۷۷، باد و شقایق (کارگردان و نویسنده) ۱۳۷۶، سینما سینماست (کارگردان، تهیه‌کننده و نویسنده) ۱۳۷۶، در سرزمینی دیگر (نویسنده) ۱۳۷۵، صاعقه (کارگردان، تهیه‌کننده و نویسنده) ۱۳۶۳، گرداب (مشاور کارگردان و نویسنده) ۱۳۶۰ و سریال‌های تلویزیونی کمند خاطرات (یکی از کارگردانان) ۱۳۶۹، کیف انگلیسی (کارگردان) ۱۳۷۸، کلاه پهلوی (کارگردان) ۱۳۸۵–۱۳۹۰ از جمله آثار او در مقام کارگردان، نویسنده و تهیه‌کننده است.

او از مدتی پیش به دلیل عارضه کبدی در بیمارستان ابوعلی سینای شیراز بستری بود که ظهر امروز (جمعه 26 تیرماه) در پی عفونت پس از پیوند کبد، درگذشت.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *