حمایت «جرج میلر» از تصمیم فرهادی برای تحریم اسکار

اوضاع دیوانه‌واری است

اوضاع دیوانه‌واری است
جرج میلر، کارگردان استرالیایی و سازنده مجموعه فیلم‌های «مکس دیوانه» (Mad Max) از تصمیم اصغر فرهادی در پی اقدامات اخیر ترامپ حمایت کرد.

فیلم‌نت نیوز؛ جرج میلر در واکنش به تصمیم اصغر فرهادی، که به خاطر تصویب قانون منع مسافرت کشورهای مسلمان(من جمله ایران) به آمریکا از شرکت در مراسم اسکار امسال انصراف داده بود، از این کارگردان ایرانی برنده‌ی اسکار حمایت کرد. جرج میلر گفت: «واقعاً وضعیت دیوانه‌واری است. یک دیوانگی غیرمنطقی است که ایالات متحده و سایر کشورها را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.»

سال گذشته در همین روزها، فیلم مکس دیوانه: جاده‌ی خشم (Mad Max: Fury Road) جرج میلر با 10 نامزدی اسکار جزو رکوردداران این جوایز بود که موفق شد اکثر جوایز بخش فنی را از آن خود کند.  حالا او از فرهادی، کارگردان فیلم اسکار گرفته‌ی جدایی حمایت کرده است. اصغر فرهادی با وجود اینکه از نظر قانونی منعی نداشت و استثنا شامل حالش می‌شد، مراسم اسکار امسال را تحریم کرد و طی بیانیه‌ای انزجار خودش را از تصمیمات اخیر ترامپ اعلام نمود.

جرج میلر رئیس هیئت داوران جشنواره‌ی کن امسال بود که دو جایزه‌ی بهترین بازیگری مرد (شهاب حسینی) و بهترین فیلمنامه(اصغر فرهادی) را به فیلم فروشنده اهدا کرد. جرج میلر فرهادی را یک «هنرمند بزرگ» نامید و او را به دلیل حمایتش از هم‌وطنانش ستود. او در ادامه‌ می‌گوید: «حالا فرهادی از ایرانی‌های مطرح و یک هنرمند بزرگ است. ولی بقیه‌ی مردمی که اسم و رسمی ندارند چی؟ این ماجرا گریبان‌گیر همه است. من فقط می‌توانم بگم شرایط دیوانه واری رو به رو هستیم، و قرار است از این هم دیوانه‌وار تر شود.»

منبع: coastalleader

 

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *