مدیر گروه سینمایی «هنر و تجربه» به مصوبه‌ی شورای صنفی نمایش واکنش نشان داد

شورای صنفی نمایش مجری قانون است نه تصویب‌کننده

شورای صنفی نمایش مجری قانون است نه تصویب‌کننده
مدیر گروه «هنر و تجربه» معتقد است مصوبه شورای صنفی نمایش درباره‌ی اکران نشدن فیلم‌های سرگروه و آزاد در گروه «هنر و تجربه» غیرقانونی است و این تصمیم‌گیری هنوز تصویب نشده است.

به گزارش فیلم‌نت نیوز؛ بعد از مصوبه اخیر شورای صنفی نمایش درباره عدم اکران فیلم های سرگروه و آزاد در گروه سینمایی هنر و تجربه که دیروز توسط این شورا اعلام شد، امیرحسین علم‌الهدی مدیر گروه هنر و تجربه یادداشتی را در واکنش به این مصوبه منتشر کرد.

علم‌الهدی در پاسخ به این مصوبه نوشت: «به نام خدا؛ شورای محترم صنفی نمایش خانه سینما، عرض ادب دارم خدمت دست‌اندرکاران آن شورا

متعجبم وقتی نوبت به دولت و تصمیم‌گیری درباره سیاست‌ها و روش‌های سینمای ایران می‌رسد باید اتاق شیشه‌ای باشد اما نوبت به خود شما که می‌رسد پشت در اتاق‌های بسته تصمیم می‌گیرید. قسم حضرت عباس را قبول کنیم یا دم خروس را…

مصوبه اخیر آن شورا در خصوص عدم نمایش فیلم‌های سرگروه و آزاد در گروه هنروتجربه مراحل قانونی را طی نکرده است. گروه هنروتجربه به تبع منتظر تشکیل شورای عالی نمایش و در نهایت نظر ریاست محترم سازمان سینمایی خواهد ماند. قطعا استحضار دارید شورای محترم صنفی نمایش مجری سیاست‌ها است و نه تصویب‌کننده آن‌ها. پس بگذارید سینما بر مدار قانون بچرخد تا سنگ روی سنگ بند شود؛ نه این که در این سینمای هزار مشکل، مشکل‌ها را بیشتر کنیم؛ بلکه قرارمان این باشد که مشکلات کمتر شود. همان‌گونه که سینمای هنروتجربه با همکاری شما و ما توانست تجربه موفقی را بعد از چند دهه در اختیار سینمای ایران قرار دهد پس لطفا تجربه موفقی را خراب نکنید؛ خرابه‌ها را آباد نمایید.»

سال پیش فیلم‌هایی مثل فروشنده، لانتوری، ایستاده در غبار، نفس و… در گروه سینمایی هنر و تجربه نمایش داده شدند که مربوط به چرخه‌ای اکران اصلی سینماها بودند. با وجود مخالفت تعدادی از کارگردان‌ها و سینماگران متعلق به گروه سینمایی هنر و تجربه نسبت به این اکران‌ این فیلم‌ها،  علم‌الهدی مدیر گروه هنرو تجربه اعلاک کرده بود این نوع اکران قانونی است و در به چارچوب و تعریف اصلی هنر و تجربه آسیب نمی‌زند.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *