ساز و کار برگزاری جشن خانه سینما تغییر می‌کند

تورج منصوری دبیر سه ساله‌ی جشن خانه سینما شد

تورج منصوری دبیر سه ساله‌ی جشن خانه سینما شد
جشن خانه‌ی سینما در نوزدهمین دوره‌ی برگزاری با تغییرات جدی روبه‌رو شده است. مهم‌ترین تغییر حضور تورج منصوری، فیلم‌بردار باسابقه‌ی سینما به عنوان دبیر تشکیلات برگزاری جشن است.

ساز و کار برگزاری جشن خانه سینما امسال با یک‌سری تغییر در حالی برگزار می‌شود که تورج منصوری به عنوان دبیر تشکیلات برگزاری جشن به مدت سه سال انتخاب شده است و رئیس جشن هم در آینده معرفی خواهد شد.

تورج منصوری با تاکید بر اینکه سِمت من در برگزاری نوزدهمین دوره جشن خانه سینما، دبیری این جشن نیست گفت: «از امسال قرار است جشن را با تعیین یک ساز و کار سه ساله به گونه‌ای برگزار کنیم تا این جشن به نقطه‌ای برسد که تشکیلات مستقل خود را داشته باشد.»

او ادامه داد: «در واقع به دنبال این هستیم در این سه سال ساز و کار برگزاری جشن خانه سینما را با نگاهی درست به جایی برسانیم که رفتارش به مقوله داوری، استانداردسازی در سینمای ایران و دیگر مباحث تخصصی مناسب باشد.»

منصوری تاکید کرد: «برای این کار لازم است تشکیلات جشن را در این سه سال به اساسنامه نهایی نزدیک کنیم و در این راستا اولین گروه برای این ماموریت سه ساله به عنوان نمایندگانی از صنوف مختلف انتخاب شدند تا سیاستگذاری را به عنوان هیات مدیره، شبیه آنچه در آکادمی رخ می‌دهد، دنبال کنند.»

منصوری همچنین از رییس خانه سینما که به زودی معرفی می‌شود هم خبر داد و گفت: «بنابراین بنده فقط به عنوان دبیر این جریان انتخاب شده‌ام و به مدت سه سال، قرار است در خدمت دیگر همکارانم باشم. اما رییس جشن خانه سینما توسط این هیات مدیره مشخص و معرفی می‌شود.»

در این هیات مدیره نمایندگانی از صنوف مختلف که تحت عنوان شاخه‌هایی که در جشن جایزه می‌گیرند حضور دارند که از آن جمله می‌توان به مازیار میری،‌ غلامرضا موسوی، پروین صفری، سعید عقیلی، بهمن اردلان و علی دهکردی اشاره کرد.

منبع: ایسنا

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *