شورای صنفی نمایش در واکنش به وضعیت اکران نوروزی بیانیه داد

برای اکران نوروزی یا تبلیغ نداشتیم و اگر داشتیم کم بود و دیر هنگام

برای اکران نوروزی یا تبلیغ نداشتیم و اگر داشتیم کم بود و دیر هنگام
در‌ حالی‌که فیلم‌های اکران نوروزی وارد هفته‌ی چهارم اکران در سینماها شده‌اند و تفاوت چشم‌گیری میان آمار فروش و میزان استقبال فیلم‌های کمدی و فیلم‌های اجتماعی اکران نوروزی وجود دارد، شورای صنفی نمایش طی بیاینه‌ای مهم‌ترین دلیل این شکل فروش را ناهماهنگی تلویزیون با تولیدات سینمایی برای تبلیغات عنوان کرد.

به گزارش فیلم‌نت نیوز؛ در متن بیانیه‌ی شورای صنفی نمایش آمده است: « به نام تغییر دهنده دل‌ها و دیده‌ها

سینمای ایران سینمائی‌ست که توانسته بر مرتفع‌ترین قله‌های سینمایی جهان بایستد و نماینده‌ای شایسته برای کشوری باشد که سال‌هاست مرکز توجه قدرت‌های بزرگ جهان است.

سینما پرچمدار فاخرترین و ارزشمندترین آثار فرهنگی دنیای امروز است و مخاطب این فرهنگ عموم مردم جامعه … خوب می‌دانیم رسانه‌ای که با سرمایه ملی و بودجه عمومی اداره می‌شود، رسالتش ارتقا و تکثیر فرهنگ برای همه‌ی ملت و عموم مردم است، جای تبعیض و اینکه هر روز خطوط قرمزی جدید را برای همراهی تلویزیون و سینما تعریف کنیم باید دست هم را گرم بفشاریم و فراموش نکنیم تبلیغ سینما و فیلم‌های سینمای ایران حمایت بی‌چون و چرا از تولید ملّی و داخلی‌ست.

چرا که در سال‌های اخیر حمایت از تولید ملی و داخلی همواره مورد تأکید و اهمیّت از سوی مقام معظم رهبری بوده و هست. برای فیلم‌های اکران نوروزی یا تبلیغ نداشتیم و اگر در مواردی هم داشتیم کم بود و دیر هنگام ..! با تمام این شرایط جبری …حضور گسترده و پرشور مردم عزیز در در ایام نوروز در سینماها می‌ستائیم، این حضور سرشار از شوق تعبیری روشن از همدلی و مهربانی بود که قدردان آن هستیم.

جا دارد از همکاری، حضور و میزبانی سینماداران گرامی ودست اندرکاران سینماها که سانس‌های فوق العاده آنها تا نیمه شب و حتی در بعضی از موارد تا دم صبح  ادامه داشت، تشکر و قدردانی ویژه را داشته باشیم.

دست در دست هم دهیم به مهر که رونق و سربلندی سینمای ایران باعث عزّت و مدال افتخارش بر گردن همه‌ی ایران و ایرانی‌ست.»

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *