رییس سازمان سینمایی معنای فرمان رهبری در این سازمان را توضیح داد

آتش به اختیار، فراخوان عمومی برای کار فرهنگی است

آتش به اختیار، فراخوان عمومی برای کار فرهنگی است
محمدمهدی حیدریان در گفت‌وگویی از تعبیر «آتش به اختیار» مقام معظم رهبری، مخاطبان آن و برنامه‌های سازمان سینمایی برای تولید آثار فرهنگی خبر داد.

محمدمهدی حیدریان، رییس سازمان سینمایی درباره‌ی به کارگیری بیانات مقام معظم رهبری در سازمان تحت مدیریتش گفت: «به عقیده‌ی من و با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و تاکید و تعلق خاطر ایشان به حوزه‌ی فرهنگ و هنر، ما تاکنون پیش از دیگر عرصه‌های دولتی از بیانات و رهنمود‌های رهبر انقلاب برای پیشبرد برنامه‌ها و تحقق مطالبات فرهنگی-معرفتی استفاده کرده‌ایم و راهبردهای ایشان را بر اساس تاکیدی که داشتند همواره آویزه‌ی گوش‌هایمان خواهیم کرد.»

حیدریان درباره‌ی تعبیر آتش به اختیار رهبری و مخاطبان آن توضیح داد: «فرمایش مقام معظم رهبری درباره‌ی آتش به اختیار و به کار بردن آن در شرایط کنونی حوزه‌ی فرهنگ، در دوران تسلط فرهنگ غرب و فضای مجازی بر همه جای دنیا از جمله ایران، یکی از مؤثرین را‌ه‌ها برای دستیابی به حیات فرهنگی هر جامعه است. این واژگان، در عین اینکه وظیفه‌ای را از دوش مدیران کم نمی‌کند، بلکه مسئولیتی سنگین‌تر نیز محول کرده است. در واقع آتش به اختیار فراخوانی عمومی است، برای هر کسی که طبق توانایی خودش، کاری فرهنگی تولید کند. بازار امروز دیگر عرضه‌ی خود را، از طریق پیام‌ به شنوندگان و بینندگان فراخوان می‌دهد و می‌طلبد که هرکس به حرف‌های فرهنگی و معرفتی خود بر حسب بضاعتش جامه‌ی عمل بپوشاند و شروع به تولید و بارگذاری کند.»

حیدریان با اشاره به اینکه وظیفه‌ی مدیران دولتی طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، سنگین‌تر خواهد شد، بیان کرد: «در بخش مکلف و مدیران دولتی بنا به سخن رهبری وظیفه‌ی هر کس سنگین‌تر می‌شود، چرا که باید زیرساخت‌ها را هم برای تولیدکنندگان و هم کسانی که خودجوش شروع به فعالیت فرهنگی و معرفتی کرده‌اند مهیا کنند. امیدوارم که طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، کارها پیگیری شود و به همان مقصودی که مدنظر مقام معظم رهبری است، دست پیدا کنیم.»

آتش به اختیار خطابش به همه‌ی مدیران و مسئولان است

حیدریان با یادآوری تاکید رهبری به بیداری اسلامی در جهان گفت: «به عقیده‌ی من تاکید بیشتر مقام معظم رهبری بر نقش بیداری اسلامی است و شرط بیداری اسلامی را، ابتدا بیداری خود مسئولان می‌دانند. ما اگر خودمان بیدار باشیم می‌توانیم مخاطبان داخلی و خارجی خود را بیدار کنیم و حوزه‌ی فرهنگ و معرفتی خودمان را رواج بدهیم. این جزو بدیهیات است که اگر ما با زبان فرهنگ و الفبای خودمان صحبت نکنیم از دیگران تقلید کرده‌ایم و دیده و شنیده نخواهیم شد.»

رییس سازمان سازمان سینمایی کشور با بیان اینکه آتش به اختیار خطابش به همه مدیران و مسئولان است درباره‌ی برنامه‌های این سازمان توضیح داد: «در همین راستا دو برنامه‌ی پنج ساله را آماده کرده‌ایم و وظیفه‌ی خود می‌دانیم که به دولت ارائه بدهیم. حوزه‌هایی که امروزه به آن  نیاز داریم، از مشترکات همه‌ی دنیا است و صرفا برای ایران رقم نمی‌خورد. ما اگر کار خوب نسازیم، دیگری با رنگ و لعاب بهتر جایش را پر می‌کند و تقلید از آنها راه به جایی ندارد و ما را از بازارهای جهانی حذف خواهد کرد.»

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *