برنامه‌ی «سی‌و‌پنج» این هفته میزبان حجت‌السلام احمد مازنی، نماینده و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی است

گفت‌وگو با مرد قانون از سینما تا مجلس

گفت‌وگو با مرد قانون از سینما تا مجلس
در تازه‌ترین برنامه‌ی اینترنتی «سی‌و‌پنج» فریدون جیرانی میزبان یکی از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی است. کمیسیونی که به تازگی با جلساتی که با برگزار‌کنندگان جشنواره فیلم فجر و سینماگران داشت؛ بیش از پیش به مسائل سینما ورود پیدا کرده است. حجت‌الاسلام احمد مازنی در این گفت‌وگو از رابطه کمیسیون فرهنگی مجلس با اهالی سینما می‌گوید.

به گزارش فیلم‌نت نیوز؛  حجت‌الاسلام احمد مازنی، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، این هفته در برنامه «سی‌وپنج» با فریدون جیرانی گفتگوی متفاوتی کرده است. او که از نوجوانی به کسوت طلبگی درآمد، پیش از انقلاب از طریق مطبوعات اخبار فرهنگی و هنری را دنبال می‌کرد؛ فضایی که طلبه‌ها کمتر وارد آن می‌شدند. ایشان که همواره نگاه پیشرویی به فرهنگ و هنر داشته ـ و این را نتیجه‌ی نگاه بزرگان انقلاب به این مقولات می‌داند ـ برای چالش‌های امروز به‌ویژه در سینما دو پیشنهاد دارد: قانون و گفتگو.

مازنی در برابر نگاهی قرار می‌گیرد که جیرانی نماینده‌ی آن است: «مسائل سینما باید در سینما حل شود.» او سعی می‌کند با نگاهی وظایف و جایگاه کمیسیون فرهنگی مجلس در سپهر فرهنگی و هنری کشور، به این جمله پاسخ بدهد. جیرانی باز هم او را به چالش می‌کشد «به نظر می‌رسد به جای قانون، سلیقه‌ها حاکم‌اند.» و نمونه‌اش را چالش‌های شورای پروانه‌ی نمایش و فشارهای بیرونی در عدم اکران فیلم‌های پروانه‌دار می‌داند. مازنی در مقابل، اصل را قانون می‌داند و تفسیرش از قانون را توضیح می‌دهد و به‌علاوه از ضعف گفتمان اخلاق در جشنواره فجر انتقاد می‌کند. همچنین او درباره‌ی چند فیلم سینمای ایران، از جمله فروشنده، و حضور ایران در اسکار نظراتی شنیدنی دارد.

گفت‌وگوی پرچالش فریدون جیرانی با حجت‌الاسلام احمد مازنی، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس را امشب در برنامه‌ی اینترنتی «سی‌و‌پنج» در سامانه‌ی فیلم‌نت ببینید.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *