نامزد سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی میهمان برنامه‌ی «سی‌و‌پنج»

ماجرای نیمروز به روایت محمد حسین مهدویان

ماجرای نیمروز به روایت محمد حسین مهدویان
محمد‌حسین مهدویان، کارگردان جوان اما پرآوازه­‌ی سینمای ایران امشب روی صندلی برنامه­‌ی «سی­وپنج» می‌نشیند و از آخرین ساخته­‌ی خود «ماجرای نیمروز» می­‌گوید.

به گزارش فیلم‌نت نیوز؛ مهدویان در این گفت‌وگو با فریدون جیرانی از فراز و نشیب‌های ساخت فیلم دومش درباره­‌ی یک واقعه تاریخی با شخصیت‌های واقعی می‌گوید و از سال­ها تحقیق و کار که پیش‌‌زمینه‌­ی شکل­‌گیری دو فیلمش را ساخته است.

 بعد از روایت مراحل ساخت ماجرای نیمروز، گفت‌وگوی فریدون جیرانی و محمد‌حسین مهدویان با نگاهی به مهم‌­ترین اتفاق سینمایی کشور، جشنوار‌ه‌ی فیلم فجر ادامه پیدا خواهد کرد. کارگردان فیلم تحسین‌شده ایستاده در غبار که با ماجرای نیمروز دوباره تماشاگرانش را غافلگیر کرد؛ اعتراض و انتقادش نسبت به شیوه‌ی داوری هیات داوران این دوره‌ی جشنواره‌ی فیلم فجر را صریح بیان می‌کند و از نادیده گرفته شدن بخش زیادی از زحمات دوستان و همکارانش توسط داوران جشنواره‌ی سی‌و‌پنجم می‌گوید.

فیلم ماجرای نیمروز که در جشنواره‌ی سی‌و‌پنجم فیلم فجر مورد استقبال تماشاگران در سینماهای مردمی و منتقدان و اهالی رسانه در کاخ رسانه‌ای جشنواره قرار گرفت برای ۹ عنوان نامزد دریافت سیمرغ بلورین شده است. نامزدهای سیمرغ بلورین دومین ساخته‌ی محمد‌حسین مهدویان عبارتند از: محمد‌ حسین مهدویان برای بهترین کارگردانی، سید‌محمود رضوی برای بهترین فیلم،هادی حجازی‌فر و جواد عزتی برای بهترین بازیگر مکمل مرد، مهرداد صدیقیان برای بهترین بازیگر نقش اول مرد، محسن روزبهانی برای بهترین جلوه‌های ویژه‌ی میدانی، بهزاد جعفری طادی برای بهترین طراحی صحنه و بهترین طراحی لباس و سحاب زری‌باف برای بهترین مجموعه عکس‌های فیلم.

تنها یک شب مانده به اعلام برندگان سیمرغ‌های جشنوراه‌ی سی‌و‌پنجم فیلم فجر؛ گفت‌و‌گوی جذاب فریدون جیرانی با محمد‌حسین مهدویان،  امشب در برنامه‌ی «سی‌­وپنج» در سامانه­‌ی فیلم‌­نت برای علاقه‌مندان قابل مشاهده و دانلود است.

 

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *