با حضور امید روحانی، پرویز پرستویی، بیژن امکانیان و مصطفی زمانی برگزار شد

جشن ۳۵ سالگی دوران حرفه‌ای فریدون جیرانی

جشن ۳۵ سالگی دوران حرفه‌ای فریدون جیرانی
جشن پایان ۳۵ سالگی فعالیت حرفه‌ای فریدون جیرانی، شب گذشته ۱۶ دی ماه در حاشیه برنامه زنده اینترنتی «سی و پنج» که به گفت‌وگو با پرویز پرستویی اختصاص داشت برگزار شد.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، در لحظات پایانی برنامه «سی و پنج»، امید روحانی، بیژن امکانیان و مصطفی زمانی به داخل صحنه آمدند تا پایان سی‌وپنجمین سال فعالیت حرفه‌ای فریدون جیرانی را جشن بگیرند و جیرانی با همراهی آنها شمع کیک خود را فوت کرد. پس از آن جیرانی نظر مهمانان تازه‌وارد را درباره پرویز پرستویی پرسید.

جیرانی: زمانی وارد صحنه شدید که ادامه حرف زدن برای آقای پرستویی سخت شده بود. اما پرستویی خیلی خوب حرف زد. مصطفی زمانی حالا که اینجا هستی نظرت را در مورد اقای پرستویی بگو.

زمانی: آقای پرستویی پیشکسوت ما است و بازی‌های خوب شان خاطراتی را برای ما رقم زده است. به نظر من کسی در سینما نیست که در ناخودآگاهش آقای پرستویی نباشد. چه دوستش داشته باشند و چه نداشته باشند، جزئی از ستون بازیگری این مملکت است و خواهد بود. وقتی گفتند مگر من پیشکسوت نیستم، چرا حداقل پیشکسوت من و همنسلان من هستید. وقتی شنیدم که آقای پرستویی 47 سال در حال بازی است ما هم صبورانه تر امیدوار می‌شویم نقش مان را انتخاب کنیم.

پرستویی: من قصدم این نیست که توهینی به آقای کیمیایی کنم و قابل حذف شدن نیستند ولی من خیلی با لذت وارد قاتل اهلی شدم اما قبل از اینکه به خودم فکر کنم دوست داشتم به عنوان یک مهره کوچک، اتفاق خوبی برای کیمیایی بیفتد چون حرمت شکنی‌های متروپل را دیدم. الان هم وقتی این حرف‌ها مطرح کردم فقط بیان دردها بود و بیشتر دوست داشتم نتیجه کار خوب شود و تهیه کننده به تنهایی وارد عمل شود. من می‌دانم که هنوز آنقدر که هزینه کرده، نتوانسته فروش کند.

جیرانی: آقای امکانیان شما نظرتان در مورد پرویز پرستویی چیست؟

امکانیان: پرویز بازیگری تکرارنشدنی در سینمای ایران است و ما به نوعی همنسل هستیم و من همیشه از دیدن کارهایش، لذت بردم. ما بازیگران همیشه در کارهای خوب می‌درخشیم هرچقدر که بازی خوبی ارائه دهیم و این مساله در مورد مارلون براندو هم صدق می‌کرد. نکته دیگر این است که نسل شبیه پرویز، به شدت در حال رنگ باختن است یعنی بیشتر بازیگران شومن شده‌اند و به نظر می‌آید شومنی بیشتر خریدار دارد. الان از این فداکاری‌ها که پرویز تعریف کرد، کمتر می‌بینیم و بیشتر در حال تکرار کردن خودشان هستند و پول خوبی هم می‌گیرند. ملاک خوب بودن فیلم‌ها هم فقط فروش شده است. یادم است در پوستر فیلم سناتور، چهره من را نقاشی کرده بودند و ارشاد گیر داد که می‌خواهید از این، فردین بسازید! اما الان بازیگران جلوی دوربین نقش فلورانس نایتینگل را بازی میکنند و خارج از فیلم، تبلیغ خمیردندان می‌کنند و روی بیلبوردها هستند و اتفاقی هم نمی‌افتد. هیچکس نیست که تحلیل و قضاوت روی بازی‌های بازیگران داشته باشد و همه چیز در تبلیغ و غوغاسالاری گم می‌شود.

روحانی: آقای پرستویی بازیگر بسیار توانا و انسان شریفی است و یکی از سه ستون کاخ بازیگری است و بار اول است که دردل‌شان را بیرون ریختند.

جیرانی در پایان نظر امید روحانی در مورد پرستویی را تایید و ابراز امیدواری کرد که پرویز پرستویی در سال‌های پیش رو موفق باشد و در فیلم‌های بیشتری ایفای نقش کند.

بیژن امکانیان امید روحانی پرویز پرستویی فریدون جیرانی مصطفی زمانی سی و پنج

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *