با حضور فریدون جیرانی، امیر پوریا، علیرضا شجاع‌نوری و پویان عسگری

هشتاد و نهمین دوره‌ی جوایز اسکار روی میز «سی‌وپنج»

هشتاد و نهمین دوره‌ی جوایز اسکار روی میز «سی‌وپنج»
یکی از شاخص‌ترین مراسم‌ اعطای جوایز سینمایی در حالی برگزار شد که قانون ممنوعیت ورود شش کشور به آمریکا از سوی «ترامپ»، گمانه‌زنی‌های منتقدین جهانی را به سمت و سوی انتخاب‌های سیاسی سوق داده بود. حال، پس از گذشت یک روز از برگزاری هشتاد و نهمین دوره جوایز اسکار می‌توان مرورری بر مراسم داشت.

به گزارش فیلم‌نت نیوز؛ در برنامه‌ی ویژه‌ی «سی‌و‌پنج» پویان عسگری، منتقد سینما، نامزدها و برگزیدگان هر رشته‌ی اسکار را به طور تخصصی بررسی کرده و علت انتخاب برخی از آن‌ها را با جزئیات بیشتری شرح می‌دهد.

همچنین فریدون جیرانی از طریق مباحثه با امیر پوریا، منتقد برجسته سینما و علیرضا شجاع نوری، بازیگر و تهیه کننده‌، به بررسی منتخب رشته فیلم خارجی زبان می‌پردازد. آن‌ها ضمن بررسی فیلم تونی اردمن که جدی‌ترین رقیب فرهادی در اسکار بود، به ویژگی‌ها و علل موفقیت جهانی فیلم فروشنده در جشنواره‌های مختلف جهانی اشاره می‌کنند. موفقیتی که پیش از قوانین ضد حقوق بشری ترامپ هم شکل گرفته بود و بردن دو نخل طلا در جشنواره کن شاهدی بر این ادعاست.

ویژه برنامه‌ی «سی‌وپنج» با اجرای فریدون جیرانی و پویان عسگری، هم‌اکنون بر روی سامانه‌ی فیلم‌نت قابل مشاهده و دانلود است.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *