در پنجاه‌و ششمین برنامه‌ی «سی‌و ‌پنج» ببینید

«امیر آقایی» از تئاتر و سینما تا عکاسی و نقاشی

«امیر آقایی» از تئاتر و سینما تا عکاسی و نقاشی
در برنامه‌ی این هفته‌ی «سی‌و‌پنج»، امیر آقایی مقابل فریدون جیرانی همه‌ی فراز و نشیب کارنامه‌اش را مرور خواهد کرد و حاشیه‌هایی که با رد کردن بعضی از پیشنهادهای کاری دچارش شده را افشا خواهد کرد.

امیر آقایی حدود 20 سال پیش، فعالیتش را به عنوان یک بازیگر با تئاتر شروع کرد و در گروه آزیتا حاجیان با آن‌سوی آیینه روی صحنه رفت. پس از چند سال بازیگری و نمایش‌نامه‌نویسی در تئاتر، علاقه‌اش به بازیگری او را  به کلاس‌های آزاد سینمایی کشاند و آشنایی‌اش با ابراهیم حاتمی‌کیا باعث شد سال 79 در سریال خاک سرخ برای اولین‌بار مقابل دوربین رود؛ آشنایی‌ای که به او فرصت داد تا در جمع بازیگران ارتفاع پست حاتمی‌کیا هم حضور داشته باشد و اولین حضور سینمایی‌اش را تجربه کند.

نقش منفی او در سریال اولین شب آرامش به کارگردانی احمد امینی که به عنوان یکی از پربیننده‌ترین سریال‌های سال 84 تلویزیون شناخته شد، سکوی پرتاب امیر آقایی برای شناخته‌شدن میان مخاطب عام بود.

بعد از آن توانست در فیلم  زن دوم با سیروس الوند همکاری کند و بیش از پیش در سینما دیده شود.گرچه در مسیر حضور حرفه‌ای‌اش در سینما در فیلم‌های متوسطی هم مقابل دوربین رفت اما همکاری او با کارگردان‌هایی چون مازیار میری، پوران درخشنده، نیکی کریمی و هاتف علیمردانی در سال‌های اخیر اور ا به یک بازیگر حرفه‌ای و موفق تبدیل کرد. رابطه‌ی دوستانه‌اش با ابراهیم حاتمی‌کیا در این سال‌ها، به سومین همکاری او در بادیگارد ختم شد. فیلمی که با حضور پرویز پرستویی برای امیر آقایی تبدیل به تجربه‌ای منحصر‌به فرد شد.

چهارشنبه 19 اردیبهشت به کارگردانی وحید جلیلوند به او فرصت تجربه‌ی نقشی متفاوت داد. فیلمی که  همراه با کوچه‌ی بی‌نام،‌حضورهای موفق آقایی در جشنواره ی سال گذشته بود. امیر آقایی  امسال با بدون تاریخ، بدون امضا آخرین ساخته‌ی وحید جلیلوند، در سی‌وپنجمین جشنواره‌ی فیلم فجر است.علاوه بر نقاشی و عکاسی؛ شاعر مجموعه‌ی بیدها در باد، تنها تجربه‌ی فیلم‌نامه نویسی خود آرمان شهر را در سال 1393 به کارگردانی حسن ناظر جلوی دوربین برد.

گفت‌وگوی فریدونی جیرانی با امیر آقایی را چهارشنبه ( 15 دی) در برنامه‌ی اینترنتی «سی‌وپنج» در سایت فیلم نت  ببینید و دانلود کنید.

 

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *