کیانوش عیاری از دلیل نپذیرفتن داوری در جشنواره می‌گوید

کیانوش عیاری از دلیل نپذیرفتن داوری در جشنواره می‌گوید
در دومین نشست خبری جشنواره فیلم فجر، دبیر جشنواره از رخشان بنی‌اعتماد و کیانوش عیاری به عنوان دو سینماگری که داوری در جشنواره را نپذیرفته‌اند، نام برد.

به گزارش فیلم نت نیوز، نپذیرفتن داوری در جشنواره ی فجر توسط کیانوش عیاری، سوال بسیاری از افراد را برانگیخت و او در گفتگوی خودش با آی سینما این موضوع را توضیح داد.

کارگردان «خانه پدری»، در این‌باره می‌گوید: «من نمی‌خواهم از این فرصت استفاده کنم و پز تمایل نداشتن به داوری جشنواره را بگیرم. نمی‌دانم چرا دلیل این موضوع آورده نشده و خبر هم به این شکل مخابره شده، اما من به آقای حیدری توضیح دادم که گرفتار فیلم جدیدم هستم و این یک ماه را روی فیلم‌نامه آن کار می‌کنم و تنها دلیل نپذیرفتن داوری همین است.»

عیاری البته خودش را جزوی از سینمای ایران می‌داند و در این‌باره می‌گوید: من پیش از این در جشنواره سی و دوم نیز به عنوان داور حضور داشتم و اگر این دوره هم داور بودم، واقعا به آن مفتخر می شدم. امسال هم اگر فیلم‌ام زودتر ساخته می‌شد احتمالا در این هیات حضور داشتم، من هم از همین سینما هستم. برج عاج نشین نیستم و در سینمای ایران کار می‌کنم و نمی‌توانم به شیوه یک بام و دو هوا عمل کنم.

منبع: آی سینما

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *