هشتمین قسمت سریال شهرزاد منتشر شد؛

نگاهی به سریال شهرزاد بعد از هشت قسمت

نگاهی به سریال شهرزاد بعد از هشت قسمت
در این مطلب نگاهی تازه به سریال شهرزاد داشته ایم و اینکه سایت فیلم نت چه امتیازاتی برای شما دارد.

محسن چاووشی و موسیقی بی نظیر سریال شهرزاد، کار خودش را کرده است و توانسته این سریال را به یکی از پربیننده ترین سریال های فعلی شبکه نمایش خانگی تبدیل کند. عرضه کنندگان محصولات فرهنگی و حتی سوپرمارکتی ها که تا قبل از قسمت ششم، با فروش سریال شهرزاد مشکل داشتند، این بار از مراجعه حضوری علاقمندان برای خرید قسمت های قبلی روبرو شده اند. پرویز پرستویی در آخرین مصاحبه اش نیز گفته است که هفت قسمت سریال شهرزاد را یک جا دیده است. این خودش نشاندهنده اقبال همزمان هنرمندان و مردم نسبت به یک سریال است.

خرید آنلاین تمام قسمت های قبلی سریال شهرزاد در سایت فیلم نت

قبل از هر چیزی، این وعده را به علاقمندان سریال شهرزاد می‌دهیم که تمام قسمت های قبلی و فعلی شهرزاد را می‌توانید از طریق سایت فیلم‌نت دریافت نمایید. برای مشاهده سریال شهرزاد، نیازی نیست حتماً نسخه دی وی دی آن را خریداری کنید، بلکه امکان خرید و دانلود همه قسمت های این سریال پرطرفدار روی این سایت وجود دارد.

خلاصه داستان سریال شهرزاد

قصد نداریم در این بخش، داستان را لو بدهیم. لذت کسانی را که دوست دارند شهرزاد را با تمام جزئیات و از ابتدا ببینند را از بین نخواهیم برد. اما کافی است کمی در مورد حال و هوا و فضای داستانی سریال شهرزاد کمی صحبت کنیم.شاید در نگاه اول، پشت بسته سریال شهرزاد نظر شما را برای خواندن خلاصه داستان جلب کند. آن جا نوشته شده است: در تندباد حادثه، عشق اولین قربانی است. تهران 1322.

شاید همین یک جمله کافی باشد تا روایت کلی داستان برای کسانی که مخاطب کنونی آن هستند روشن شود. در سال 1332 و قبل از کودتای 28 مرداد حمید مصدق، روایت عاشقانه شهرزاد آغاز می‌شود. شهرزاد، دختری است که در داستان به عنوان نماد ایران، قرار گرفته است. بزرگ آقا، مرد اول قسمت های اول داستان است. او می‌خواهد برای پسرش قباد، دختری به نام شهرزاد را بگیرد تا خیالش از بابت ادامه نسل و ازدواج پسرش راحت باشد. او تا حدودی می‌داند که شهرزاد، معشوق دیگری دارد به نام فرهاد که هنوز به او دلبسته است. برای این رقیب سختگیر نیز برنامه ای در نظر دارد تا او را به سفر فرنگ و تحصیل در خارج از کشور بفرستد. مسئله ای که با مخالفت فرهاد روبرو شده است و هر طور شده می‌خواهد از زیر این سفر فرنگ بگریزد. جوانی روزنامه نگار که بیانی جسور و دلی عاشق دارد. عشق او به میهن است و حرف حق را با زبانی محکم بیان می‌کند.

سریال شهرزاد، نگاهی نو به موسیقی در داستان

شهرزاد، فرای روایت عاشقانه ای که دارد، نگاهی نو در استفاده از موسیقی در بطن سریال و داستان نیز ایجاد کرده است. صحنه های زیادی از داستان را می‌بینیم که با موسیقی مناسب کارن همایونفر، حس تعلیق، آشفتگی و تندباد حادثه را القا می‌کند. همه چیز از نماهنگ قسمت پنجم آغاز می‌شود. رونمایی از این نماهنگ و موزیک زیبا که با صدای رضا سرلک و محسن چاووشی عرضه شده است، کار خودش را کرده است.

ترانه هایی که برای قسمت های مختلف سریال شهرزاد ساخته شده اند، همگی بار معنایی سریال را القا می‌کنند. یکی از تاثیرگذارترین ترانه ها که صدای زیادی کرده بود، ترانه «رفیقم کجایی» است که حال و هوای جدایی و دلتنگی دو دلداده را به خوبی به تصویر می‌کشد. رفیقم کجایی مایه طنز روزنامه نگاران را نیز برانگیخته است و تیترهایی در روزنامه ها دیده می‌شود که با تغییر این ترانه، آن را یادآوری می‌کنند.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *