مصاحبه علی نصیریان درباره سریال شهرزاد

مصاحبه علی نصیریان درباره سریال شهرزاد
به بهانه ی استقبال خوب از سریال شهرزاد، مصاحبه ای با استاد علی نصیریان را تقدیم می کنیم.

به گزارش فیلم نت، با توجه به گذشت چند هفته از توزیع سریال شهرزاد، استقبال خوبی از این سریال صورت گرفته و به بهانه ی همین موضوع خبرگزاری فارس، با استاد علی نصیریان مصاحبه ای را ترتیب داده است که در ادامه گزیده ای از این مصاحبه را آورده ایم :

ایشان در پاسخ به اینکه آیا بهتر نبود این سریال در رسانه ی ملی پخش می شد، چنین گفت : ای کاش در صدا و سیما شرایطی به وجود می‌آمد که این مجموعه در آن جا به نمایش در می‌آمد. از یک طرف من احساس می کنم که خیلی هم خوب است که بخش خصوصی وارد عرصه ساخت چنین آثاری شده است که البته حمایت هم باید بشود.تا بتواند ارتباط بهتری با مخاطب برقرار کند. واقعاً همه جا گفتم باز هم می‌گویم بهتر است تولید در دست دولت نباشد و صدا و سیما به جز مسائل خبری و…. تولید نداشته باشد. کار تولیدی نکند و این کار را به کنندگان این عرصه واگذار کند. کسانی که در بخش خصوصی تولید می‌کنند را دریابد مثلا اگر اثر خوب و با کیفیتی ساخته شده است آن را از آنها بخرد. بهترین راهی که به نظرم می رسد همین است.

این بازیگر پیشکسوت سینما،تئاتر و تلویزیون که هم با زنده یاد علی حاتمی و هم با حسن فتحی تجربه ی همکاری داشته است،درباره ی قیاس این دو کارگردان اینچنین اظهار نظر کرد : شاید بتوان گاهی شباهت‌هایی بین این دو کارگردان پیدا کرد اما به هر حال هر دوی این کاگردانان از دو نسل متفاوت هستند. علی حاتمی شکل خاص خود را در کار کردن داشت و حسن فتحی هم کار خودش را می‌کند و نگاه خود را در کارهایش دنبال می‌کند. البته لزومی ندارد که وارد مقایسه این دو کارگردان و آثارشان بشویم برای اینکه هر کس کار خودش را انجام می‌دهد.اگر بخواهیم ارزش گذاری کنیم به نظرم حسن فتحی چیزی کم ندارد. نسل بعدی در کل چیزی کم ندارند.

ایشان درباره ی علت استقبال از سریال شهرزاد، پاسخ دادند : علت توفیق و موفقیت مجموعه «شهرزاد» یک چیز نیست. بلکه چندین عامل دست به دست هم داده است تا این مجوعه مخاطب پسند شود. ابتدا باید به فیلمنامه اشاره کنم و دیگری کارگردان است در مجموعه تمام عوامل به درستی در جایگاه خود قرار گرفته بودند. انسجام گروهی که در کل مجموعه وجود داشت قطعاً از نقاط قوت این مجموعه به حساب می‌آید.

 

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0
برچسب ها

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *