تکنولوژی های جدید برای ضبط تصاویر حیرت انگیز سینمایی

تکنولوژی های جدید برای ضبط تصاویر حیرت انگیز سینمایی
این روزها هالیوود تمام تلاش خودش را به کار گرفته تا هم موضوعات جذابی خلق کند و هم با بکارگیری امکانات پیشرفته، این موضوعات جذاب را به بهترین شکل پیاده کند.

به گزارش فیلم نت، تکنولوژی همیشه در طول تاریخ ابزار کمک کننده ای به سینما و صنعت فیلمسازی بوده است.چه در خلق تصاویر شگفت انگیز  به وسیله ی دوربین، چه در جلوه های ویژه تصویری. با اینکه مدت زیادی از تکنولوژی فیلم برداری سه بعدی نمیگذرد، در این مدت کم این تکنولوژی تغییرات زیادی نسبت به شروع کار خود داشته است. بخش عظیمی از فیلم اینترستلار (Interstellar) و قسمت هفتم جنگ ستارگان(Star Wars) با دوربین Imax غیر ثابت فیلم برداری شد، کل فیلم هشت نفرت انگیز( The Hateful Eight) با دوربین 65 میلیمتری فیلم برداری شده و اعلام شده قسمت دوم محافظین کهکشان ( Guardians of the Galaxy 2) برای اولین بار با دوربین 8k فیلم برداری می شود!
این دوربین توانایی ضبط در کیفیت 8k، با 75 فریم در ثانیه، 6k با 100 فریم در ثانیه و 4k با 150 فریم در ثانیه را دارد و قطعاً کسانی که در سینما به تماشای این فیلم می روند با تصاویر حیرت انگیزی روبه خواهند شد. قسمت دوم محافظین کهکشان 5 می 2017 اکران میشود.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *