سریال شهرزاد را غیرقانونی دانلود نکنیم

سریال شهرزاد را غیرقانونی دانلود نکنیم
برای حمایت از هنر و هنرمند و پویا ماندن بخش خانگی باید از خرید نسخه های غیر اصلی خودداری کرد.

هنوز چند سالی بیشتر نمی گذرد که فیلم سنتوری اثر داریوش مهرجویی، با صدای همین محسن چاووشی، با وزارت ارشاد وقت دچار مشکل شد و فیلم دانلودی اش قبل از اکران عمومی در همه جا پخش شد. عدم اکران فیلم سنتوری، باعث شد که تهیه کننده این فیلم، فرامرز فرازمند، دچار عارضه سکته قلبی شود. بعد از این اتفاق بود که وزارت ارشاد بالاخره کوتاه آمد و مجوز اکران ویدیویی این فیلم را در مرداد ماه 1389 صادر کرد. نوشدارویی بعد از مرگ سهراب. سریال شهرزاد و دیگر سریال های شبکه نمایش خانگی نیز درگیر این عارضه سینمای ایران هستند و با صرف هزینه ای بالا، انتظار بازخورد مثبت مالی از این فیلم‌ها را دارند.

داریوش مهرجویی، بعد از دریافت مجوز، از کسانی که فیلم را به صورت غیرقانونی به دست آورده بودند خواست که برای حمایت از فیلم سنتوری، نفری هزار تومان به شماره حساب فیلم سنتوری واریز نمایند. اگر چه راهکار بسیار خوبی نبود، اما روی زخم این فیلم، مرهم اندکی بود. فیلم‌نت برای این که بعدها به این مشکل برنخورید، امکان خرید این سریال با امکان تماشا و دانلود آن فراهم کرده است.

سریال شهرزاد، یکی از باکیفیت ترین سریال هایی است که در حال حاضر در شبکه خانگی پخش می‌شود.

نمایش خانگی قبل از سریال شهرزاد

شبکه نمایش خانگی یک فرصت است برای کارگردانانی که در پیچ و خم وزارت ارشاد و صدا و سیما گیر افتاده اند و مدت‌ها منتظر مانده اند تا مجوزی برای فعالیت های قانونی خود به دست بیاورند. فیلم سنتوری، یکی از بهترین نمونه هایی است که تاریخ سینما و فیلم‌سازی ایران را به شوک فرو برد. دانلود و فروش غیرقانونی در سطح گسترده و توسط دی‌وی‌دی‌های بدون برچسب، اتفاقاتی بودند که باعث شدند مجوز اکران فیلم سنتوری، عملاً به کار سازندگان و عوامل آن نیاید.

سریال شهرزاد و نمایش خانگی

حسن فتحی، کارگردانی که به ساخت سریال های تاریخی شهرت دارد، این بار نیز کارگردان سریال شهرزاد است. قبل از این از حسن فتحی، سریال های تحسین برانگیز «قهرمانان نمی‌میرند»، «مدار صفر درجه»، «در مسیر زاینده‌رود» و «میوه ممنوعه» را دیده ایم و لذت برده ایم. سریال هایی که هر کدام در زمان خودشان، مخاطبان زیادی را پای تلویزیون می‌کشانده اند.

بعد از سال 1391 و ساخت سریال «زمانه» حسن فتحی دیگر سریال نساخته بود و فعالیت او به نوشتن رمانی به نام «شهرزاد» معطوف شده بود. رمان شهرزاد به قدری پرکشش و جذاب از آب در می‌آید که حسن فتحی تصمیم به ساخت سریالی به همین نام می‌گیرد. اما میزانسن و صحنه هایی که در رمان شهرزاد ترسیم شده اند، باید در سریال شهرزاد نیز وجود داشته باشند.

شهرک سینمایی غزالی، نزدیک ترین لوکیشن برای ساخت این سریال است که البته تغییراتی نیز باید در آن داده می‌شد. این شهرک سینمایی، بزرگترین میراث سینمایی علی حاتمی است که سریال هزار دستان در آن ساخته شده است و نام این شهرک را ماندگار کرده است.

پس از تصویب سریال شهرزاد، گروه تولید باید صحنه ها و مکان هایی که شخصیت های داستان باید در آن حضور داشته باشند را ایجاد کنند. به بهانه سریال شهرزاد، حدود 30 مغازه به کل شهرک سینمایی غزالی اضافه شده است و 100 لوکیشن نیز در این شهرک بازسازی شده است. اگر میراث علی حاتمی تاکنون به صورت تکراری در تمام سریال ها دیده می‌شده است، این بار سریال شهرزاد با ساخت یک تصویری جدید از شهرک سینمایی غزالی، داستانی جدید و تاثیرگذار ارائه می‌دهد.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *