داوران بخش بین‌الملل جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند

داوران بخش بین‌الملل جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند
دو هنرمند ایرانی به همراه سه هنرمند خارجی، ارزیابی و داوری نمایش‌های شرکت‌ کننده در بخش مسابقه بین‌الملل سی‌و‌چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر را انجام می‌دهند.

به گزارش فیلم نت نیوز، با دعوت سعید اسدی دبیر جشنواره سی‌و‌چهارم، دکتر مسعود دلخواه، دکتر فریندخت زاهدی، جرزی لمون آبه، الگ لووسکی و اشتفان اشمیدکه، ارزیابی و داوری نمایش‌های شرکت‌کننده در بخش مسابقه تئاتر بین‌الملل سی‌و‌چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر را عهده‌دار خواهند بود.
دکتر مسعود دلخواه، نویسنده، مترجم، کارگردان، بازیگر و پژوهشگر تئاتر و دارای دکترای تئاتر از آمریکاست. او عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس بوده و تاکنون مقالات متعدد پژوهشی منتشر کرده است.

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2014-01-21 17:21:31Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

56731_635662701828174937_l

فریندخت زاهدی دارای مدرک دکترا از دانشگاه اسلو، مدرس تئاتر و عضو هیات علمی دانشگاه است. تاکنون مقالات متعددی از ایشان در سطح مجامع و نشریات داخلی و بین‌المللی به چاپ رسیده است. تالیف چندین کتاب تخصصی در حوزه تئاتر، حضور در سمینارها و همایش‌های بین‌المللی با ارائه مقاله نیز از جمله فعالیت‌های ایشان به شمار می‌رود.
جرزی لمون‌ آبه، متولد .1950 در لهستان، مدرس موسسه زبان انگلیسی دانشگاه گدانسک لهستان، محقق نمایش و تئاتر انگلیسی قرن 16 و 17 میلادی، نویسنده کتاب‌های «آقایان شرکت»، «موضوع خطرناک»، «نقاب خانواده استوارت»، «شیمی تئاتر» و شش کتاب به زبان مادری‌اش، انتشار بیش از هزار عنوان مقاله در نشریات «تحقیق بین‌المللی تئاتر»، «سالنامه شکسپیر»، « مطالعات زبان انگلیسی»، «فصلنامه شکسپیر»، «مجله تئوری نمایش و نقد آن»، «فصلنامه تئاتر جدید» ، ترجمه رمان‌های برگرفته از آثار شکسیپر، فلیپ مسینجر، تام اشتپارد و توماس میدلتون، موسس تئاتر گدانسک در سال 2014، مدیر اجرایی تئاتر شکسپیر گدانسک و فستیوال سالانه بین‌المللی شکسپیر از جمله فعالیت‌های این هنرمند در عرصه تئاتر به شمار می‌رود.
الگ لووسکی، متولد 1953، منتقد تئاتر، نمایشنامه‌نویس، مدیر هنری و تهیه‌کننده، موسس و کارگردان هنری جشنواره «تئاتر واقعی» در اکاترینورگ روسیه، عضو هیات رییسه مرکز اسیتژ روسیه، عضو هیات موسس و هیات انتخاب جشنواره «ماسک طلایی»، مدیر برنامه تئاتر «وابالا» استونی در سال 2013 و 2014، مدیر برنامه جشنواره بین‌المللی «شایر چایام» آباکان روسیه و مدیر برنامه جشنواره بین‌المللی «یامال پرایوت» اورنگوی روسیه، موسس و مدیر برنامه جشنواره بین‌المللی «شهرهای کوچک» مسکو روسیه، مدیر انجمن متخصصان جشنواره بین‌المللی «نو و سیبرین ترانزیت» نووسیبیرسک روسیه، موسس و کارگردان هنری شبکه‌ درام معاصر و کارگاه‌های آموزشی مدیران جوانان در روسیه، برنده جایزه بین‌المللی استانیسلاوسکی، دیاگیلو و جمهوری تاتارستان از جمله سوابق این هنرمند محسوب می‌شود.
اشتفان اشمیدکه، متولد 1968 در آلمان و کارگردان، دراماتورژ و دبیر جشنواره تئاتر اشتفان است. فعالیت حرفه‌ای خود را به عنوان دستیار کارگردان در ولکس بونه در برلین آغاز و در برنامه‌های مختلف تئاتری حضور پیدا کرد. او در سال 1992 به آکادمی هنرهای تئاتری روسیه در مسکو رفت و به تحصیل پرداخت. اشمیدکه نمایش‌های مختلفی را در تئاترهایی همچون تئاتر دویتچه (برلین)، تئاتر اومسکا در غرب صربستان، مسکو (جی تیز) و… به صحنه برده است. او آکادمی بین‌المللی برای جشنواره تئاتر را برای بخشی از اکسپوی 2000 راه‌اندازی کرد. کارگردان هنری مجموعه رویدادهای تئاتری در لوس بندیاس و جشنواره ینا در استرالیا (2001)، راه‌اندازی مجدد تئاتر فورمن (2006) و دبیری دو دوره آن در سال‌های 2006 و 2007، کارگردان هنری برنامه‌های بین‌المللی پایتخت فرهنگی اروپا ـ تالین (2011)، ترجمه نمایشنامه‌های فراوان از زبان روسی به آلمانی، دراماتورژ اصلی تئاتر دوسلف در سال 2011 با ماموریت تئاتر سوئد، رییس برنامه‌های تئاتر جشنواره وین (2015) و… از جمله فعالیت‌های او به شمار می‌آیند.
پیش از این قرار بود ریچارد چکنر نیز به عنوان یکی از اعضای گروه داوری جشنواره تئاتر فجر در جمع داوران حضور داشته باشد که با وجود انجام هماهنگی با ایشان در چندین ماه پیش، به دلیل مشکلات شخصی امکان حضور در جشنواره را پیدا نکرد. به درخواست چکنر قرار است تا او از طریق ویدئو کنفرانس، چهارشنبه هفته آینده با هنرمندان و اصحاب رسانه سخن بگو

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *