تکنولوژی جالب برای مخاطبان نابینا و ناشنوای سینما

تکنولوژی جالب برای مخاطبان نابینا و ناشنوای سینما
در این مطلب به یک تکنولوژی جالب اشاره کرده ایم که با پیاده سازی آن حتی افراد نابینا و ناشنوا هم میتوانند از هنر هفتم لذت ببرند.

به گزارش فیلم نت، همواره بین دست اندرکاران صنعت فیلمسازی دغدغه ای وجود داشته است که بتوانند مخاطبان بیشتری را به سمت خودشان بکشند. اما برای برخی از افراد حضور در سینما با توجه به برخی از محدودیتهایشان، عملا غیر ممکن به نظر می رسد. از جمله ی این افراد، ناشنوایان و نابینایان هستند که عملا حضور آنها در سالن سینما بدون تمهیدات ویژه ، هیچ کمکی نمی کند و آنها نمیتوانند لذت تماشای فیلم را تجربه کنند.

اما اخیرا در ژاپن به دنبال پیاده سازی امکاناتی هستند که حتی این گونه مخاطبین سینما هم بتوانند به سالنهای سینما بروند و از فیلم لذت ببرند. قرار است بر اساس این تکنولوژی برای افراد ناشنوا عینکهایی پیش بینی شود که وقتی فرد ناشنوا این عینکها را به چشم می زند، به صورت اختصاصی و روی شیشه ی عینک زیرنویس فیلم را مشاهده خواد کرد.

برای افراد نابینا هم قرار است هدفونهایی در نظر گرفته شود تا این افراد با قرار دادن این هدفونها داخل گوششان، به شکلی کامل و توصیفی وقایع داخل فیلم را بشنوند. البته گفته شده که قرار است اپلیکیشن این موضوع هم طراحی شود تا روی گوشی فرد نابینا نصب شود و خود او با انتخاب عنوان فیلم به این امکان دسترسی داشته باشد.

به وجود آوردن این امکانات شاید برای حضور افراد نابینا و ناشنوا به نوعی تشویقی برای حضور در سالنهای سینما به حساب بیاید اما باز هم از این واقعیت نمیتوان گذشت که تماشای فیلم به صورت طبیعی و بدون محدودیت، قطعا لذتی غیر قابل مقایسه خواهد داشت.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *